Wpis z mikrobloga

@sargento: Akurat położenie tej stacji jest mocno niefortunne, spokojnie mogła by być położona na zamkniętej części parku, już za barierkami. A tak ucięte są chyba z 3 miejsca do parkowania, w miejscu gdzie zawsze był problem żeby stanąć (sporo rodziców podwozi dzieciaki do szkoły 20 m dalej, sporo grup biegowych zbiera się w tym miescu, etc.). Gościa oczywiście nie zamierzam bronić.
  • Odpowiedz
@ChybaTak: I nie raz, nie dwa z tego korzystałem, tylko nie do końca ma to związek z tym co napisałem. Zwyczajnie tą stacje można by było umiejscowić lepiej, a nie robiło by to chyba żadnej różnicy dla stacji.
  • Odpowiedz
@ksab: Pewnie nie wszędzie można te stacje mocować, podejrzewam że muszą być jakoś podłączone do instalacji lub chociaż przykręcone do wytrzymałego podłoża. Niektóre mają kolektory słoneczne więc logiczne powinny być ustawione w słońcu. Ponadto najlepiej gdy stoją przy drodze, tak jest łatwiej je znaleźć oraz łatwiej włączyć się do ruchu.
Poza tym do cholery, to jest coś w stylu parkingu dla rowerów więc ten kierowca-kretyn może sobie zająć swój parking
  • Odpowiedz
@vind:

Pewnie nie wszędzie można te stacje mocować, podejrzewam że muszą być jakoś podłączone do instalacji lub chociaż przykręcone do wytrzymałego podłoża

AFAIR, to chyba jest na panele, ale w sumie, to nie przyjrzałem się, więc ręki za to nie dam. Co do trwałego podłoża, to asfalt sięga też dalej, więc argument nietrafiony. Co do "przy drodze" to chyba 3 m(etry) w tą, czy w tą nie robią problemu, prawda? Tutaj masz widok przed zamontowaniem stacji. Teraz jest zamontowana przed blokadą wjazdu, sam oceń, czy komukolwiek wadziłaby przy zamontowaniu po blokadzie.

Ponadto najlepiej gdy stoją przy drodze, tak jest łatwiej je znaleźć oraz łatwiej włączyć się
  • Odpowiedz
  • 0
@ksab: ale nie widzę też żadnej wyższości idei istnienia tam parkingu zamiast stacji. Stałoby dalej w parku i mało kto jadąc droga by zauważył. Ja bym postawił je jeszcze bliżej drogi bo wciąż samochody ja zasłaniają. Dla samochodów miejsca jest wystarczająco, wszędzie gdzie się da tam stoją.
  • Odpowiedz