Wpis z mikrobloga

temat wałkowany milion razy (#elektroda), ale powinno się spodobać tym którzy jeszcze nie wiedzą że #polskibus to #polskibuscwel

Historia znajomego - niezależna od mojej

"O Polskim busie słów kilkadziesiąt

Dziś tj 24.04 o godzinie 17:45 miałem odjechać z Łodzi do Gdańska. Dotarłem na dworzec kilka dobrych minut przed odjazdem, pokazałem bilet kupiony 07.04 i zapakowałem bagaże, standardowa procedura. Mina kierowcy wskazywała na to że jest problem, ponieważ autobus jest już pełny i nie ma miejsca dla mnie, wszystkie siedzenia a było ich 89 były zajęte. Najpierw przez 30 minut kierowca weryfikował czy ktoś nie jedzie "na gape" sprawdzając bilet po bilecie każdej osoby w autobusie dwukrotnie, potem gdy okazało się że wszystko jest wporzadku, zadzwonił na infolinię, dostałem słuchawkę z propozycją rozwiązania sprawy przez ogromną firmę jaka jest niewątpliwie Polskibus. Otóż mogłem pojechać kolejnym połączeniem czyli 22:25 na ten sam bilet, a następnie pisać reklamację i tyle. Na początku nie zgodziłem się gdyż nie widziałem powodu dla którego miałbym czekać kilka godzin, w momencie którym nie zawinłem, tylko ta firma. W tym wypadku kolejną procedurą było wyjaśnianie całej sprawy z policja, która miała przyjechać na miejsce (lol) a cała sytuacja trwała już ok 50 minut, co oczywiście wiazałoby się z jeszcze większym opóźnieniem.
Koniec końców odpuściłem, zmieniłem swoje plany i czekam na kolejny transport.
Jeśli macie znajomych którzy mieli podobna sytuację ( a słyszałem że pierwszy nie jestem) to dajcie znać proszę, bo nie zamierzam zostawić tej sytuacji. Swoją drogą od 4 lat jeżdżąc czerwonym busem i nigdy nie kojarzę sytuacji aby miejsca za kierowcą oraz miejsce pilota były zajmowane przez pasażerów, a jadąc w piątek do Łodzi właśnie z taką sytuacją się spotkałem. Czyżby próbują
Żałuję że mam kupione bilety na majówke bo szczerze mówiąc odechciało mi się ;-)
Pozdrawiam Wojtka że zdjęcia i koleżankę której imienia nie poznałem za solidaryzację w trudnych chwilach :-)
Miłej Niedzieli wszystkim ;-)"
  • 4