Wpis z mikrobloga

@bohemot44: hahaha :D nie to nie to, dzisiaj i tak nie dowiozą :D. Kwestia tego, że jak zarezerwuję sobie dostawę na przyszły tydzień to kilka butelek złotego płynu też mogliby dostawić, a z tego co widzę, nie ma jak zamówić.
  • Odpowiedz
@szuwarek-mini:

Akurat się przyznaje, że nie wiem jak tam z kupnem alkoholu na internetowych stronach marketów. Ale w prawie nic się nie zmieniło: sprzedaż alkoholu przez internet nie jest w żadnym miejscu zakazana, natomiast PARPA (państwowa agencja rozwiązywania problemów alkoholowych) wciąż stoi na stanowisku ( i nim straszy), że sprzedaż alkoholu przez internet jest zakazana. Wiem, że kilka sieciowych sklepów "na wszelki wypadek" wolała zrezygnować z oferty zamawiania alkoholu w ich
  • Odpowiedz
@eaxene: @Aerials: @GoldenReign: @bohemot44: No i właśnie tu trochę pojawia się 'problem'. Bo skoro w regulaminie jest powiedziane, że zakupy mogę odebrać będąc osobą pełnoletnią, to czemu nie mam wyboru zamówienia alkoholu? Co dziwne, mogę zamówić prezerwatywy, testy ciążowe, papierosy, tytoń. Piwa nie mogę znaleźć.
  • Odpowiedz
@eaxene: @Aerials: @GoldenReign: @bohemot44: - przepraszam, jeśli wołam niepotrzebnie. Taki komunikat znalazłem na stronie tesco.

"Z uwagi na wynikające z ustawodawstwa krajowego

ograniczenia możliwości reklamy napojów alkoholowych

zapraszamy do subskrypcji newsletttera, w ramach którego

będą otrzymywać Państwo na bieżąco, najnowsze oferty alkoholi."

No śmiech na sali.
  • Odpowiedz
@szuwarek-mini:

Bezsens prawda? Wszystko wynika z faktu, że w ustawie zapisano mniej więcej, że nie można kupować alkoholu poza sklepem- i z tego faktu niektórzy wyciągają wnioski, iż przez internet też nie można. Jednakże ustalając miejsce zawarcia umowy (na podstawie kodeksu cywilnego i regulaminu sklepu) możemy ustalić, gdzie strony zawierają umowę- i nic nie stoi na przeszkodzie by to miejsce było zlokalizowane w "fizycznie istniejącym" sklepie. Btw. tak dalej opowiadając o
  • Odpowiedz