Wpis z mikrobloga

Zrzuciłem filmiki z kamerki z powrotu z majówki. Znalazłem dwóch warszawskich kretynów, dzięki którym miałem zamiar pierwszy raz przetestować zgłoszenie na StopAgresjiDrogowej

Ale już mi trochę ciśnienie opadło i nie wiem czy zgłaszać - na lokalnej komendzie mogę zeznawać (znam do nich drogę na pamięć), ale nie uśmiecha mi się jeździć po sądach w innych miastach. Poza tym nie chciałbym, żeby delikwenci poznali moje dane i potem się mścili. Da radę zastrzec sobie anonimowość?

Na górze BMW combo wyprzedzanie na moście, na podwójnej, na skrzyżowaniu, na pasach i na zakręcie. Nad dole Mercedes trochę mniej punktów, bo tylko wyprzedzanie na podwójnej i jazda na czołówkę.

Zgłaszać, nie zgłaszać? Nie jestem typem konfidenta i sam nie jestem święty za kierownicą, ale mam wrażenie, że kolesie przesadzają narażając na niebezpieczeństwo nie tylko siebie. Jak myślicie?

#polskiedrogi #bagiety #donosik #kamerasamochodowa
Jefrey - Zrzuciłem filmiki z kamerki z powrotu z majówki. Znalazłem dwóch warszawskic...

źródło: comment_o0bhngmsqTilggQnZekUJaADu91J1lIp.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Jefrey: coś ci z tego przyjdzie, że ich zgłosisz?
O ile z tego co wiem zeznanie możesz złożyć na swojej lokalnej komendzie bez większych problemów tak sąd już raczej wezwie do właściwego dla danej sprawy miejsca.
Co do anonimowości: dobry adwokat wyciągnie takie info kto zgłosił bez większego problemu, wystarczy, że "nadepniesz na odcisk" niewłaściwej osobie i problemy gotowe - potrzebne ci to?
  • Odpowiedz
@Jefrey: Ta bemka straci prawo jazdy, dwa skrzyżowania z tego co widziałem, pasy, teren zabudowany ( chociaż tutaj prędkości nie widać) podwójna ciągła. Ja bym litości nie miał dla niego, temu drugiemu bym odpuścił.
  • Odpowiedz
@Jefrey: merola bym odpuścił, sam nie raz nie dwa głupote w takim miejscu zrobiłem. Z BMW gorzej, pasy skrzyżowanie...Nie chciało by mi sie w to bawić, kamerkę mam tylko dla swojej korzyści i bezpieczeństwa,większości niestety po kupnie włącza się tryb szeryfa z którego sie tak śmieją i detektywa Poirot.Nie wiem jak to w sądzie bywa ale jako obwiniony namiary na dane świadka mam prawo znać bo koronny nie jest i nikt
  • Odpowiedz
@TheInquisitive4Ever , @jefrey

A ja sobie życzę żeby gość stracił prawo jazdy. Bo ja rozumiem #!$%@?ć, ale nie tnie się pasów i skrzyżowań.

Ja tam trzymam kciuki za Jefrey. I decyzja słuszna, bo widać że nie robi tego dla atencji. Normalny człowiek dbający o swoje bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@Jefrey: @Kaczuszkaa:
Macie racje i bardzo dobrze bo kara musi być tyle że skazywanie na podstwie anonimowych świadków nie ma prawa funkcjonować. To pole do nadużyć. Każdy kto wysyła taki filmik powinien mieć świadomość że gościu ktorego dotyczy zgłoszenie w przypadku rozprawy ma prawo poznać jego dane i tyle. A widze że tu pomalutku zaczynają być problemy. Poza tym on dla atencji nie robi, ale stado czubków z kamerkami zaiwania
  • Odpowiedz
@TheInquisitive4Ever: Wystarczy że anonimowe zgłoszenie zostanie rozpatrzone rzetelnie i z dokładnością. I może być wtedy anonimowe. Ja rozumiem że czasem anonimowe donosy niszczą życie ale sam w sobie anonim nie robi krzywdy, tylko sposób w jaki dalej sprawa jest prowadzona.

Zgodzę się że kamerki w samochodach są źle wykorzystywane, ludzie nagrywają byle co, albo wycinają fragment na których nie widać ich zachowania które sprowokowało taką a nie inną reakcję.

Po prostu
  • Odpowiedz
@Kaczuszkaa: Jest tu kilka problemów, choć powtarzam, nie wiem jak stan prawny i praktyka ma sie na dziś dzień.
Po pierwsze, do WPWSOW stosujemy KPK, a skoro tak to mamy domniemanie niewinności. Onacza to, że koleś przyłazi do sądu i mowi że prowadziła żona, na kamerce nic nie widać i można mu skoczyć. Od lat leje się na to i uważam że społeczeństwo sobie samo na siebie bicz kręci bo to
  • Odpowiedz
@Jefrey: wysłałem z 6 filmów i nigdy nie zostałem wezwany na milicję :E (pewnie dlatego, ze nie podalem swoich danych). Dostałem tylko maila: "dziekujemy za wiadomosc". Mogles im wyslac plik .mov albo .mp4.
  • Odpowiedz