Wpis z mikrobloga

#rower #poradyrowerowe #szosa
Mireczki, bo zaraz dostanę cholery. Wymieniłem w mojej szosie łańcuch, kasetę i przerzutkę z tyłu. Ale za nic nie mogę pozbyć się cyklicznego stukania w okolicach kasety. Przerzutka wyregulowana prawilnie, zakresy porobione, biegi się zmieniają ok ale cały czas pstryka. No i tutaj zagwozdka, bo wstawiłem starą kasetę i pstrykania nie ma. Czy może mieć to związek z tym, że stara kaseta jest 13-26 a nowa 12-23?
  • 20
@franczi: Miałem podobny dźwięk, po myciu i czyszczeniu ustało, ale był raczej ciągły, a u Ciebie jest jakby w jednym miejscu. Tylko na jednej koronce, czy na wszystkich tak cyka?
@Tomeek: Na całości, ciszej, głośniej ale na całości. #!$%@? już mnie strzela, cały tydzień ogarniałem rower żeby dziś pojeździć, wczoraj wymieniłem tą kasetę i łańcuch i takiego wała. Wyczerpały mi się już pomysły, daję na serwis jutro :/
@franczi: hmmm... tylko na tym jednym biegu? dla mnie to brzmi jak lancuch ktory chce "wskoczyc" wyzej. ale wiesz o tym ze do gory nogami bez nacisku bedzie brzmiec inaczej niz na ulicy? nawet jak sie biegi reguluje to potem i tam trzeba czasem poprawic w trakcie jazdy bo nie chce wskoczyc/zejsc lancuch. skoro wymieniles tylko tyl to moze masz wyrobione zembatki z przodu i sie lancuch nie pokrywa o 1/6
@Bohun_Zygmund: Sorry, ale nie robię tego pierwszy raz, i wiem jak się reguluje przerzutki. Przerzutka nie skacze i jest dobrze wyregulowana, blaty z przodu są w bardzo dobrym stanie, i puka na wszystkich biegach. I nic nie pomieszałem, chyba że mam jakieśhalucynacje ;p
@franczi: mati #!$%@? dalem ci sugestie, zrob z nia co chcesz xD chociaz sprawdzies? mniej sztycy w dupie czlowieku. przerabialem juz "zgodnosc" czesci shinamo ze soba i wcale to nie jest tak ze wszystko pasuje do wszystkiego.
@Bohun_Zygmund: No #!$%@? xD Wymieniłem łańcuch na taki sam jak był wcześniej czyli podstawowy shimano do 8 rzedów, przerzutka była Sora i teraz też jest Sora, nowsza ale na 8 biegów nadal. Kaseta uwaga też jest Sora, z linkami nic nie ruszałem, zdjąłem stare śmieci, założyłem nowe. Pisałem, że na starej kasecie nie ma problemu, więc jeszcze raz przerobiłem wszystkie instrukcje od shimano i ni #!$%@?, wszystko się zgadza i pasuje.
@franczi: ale jezdziles juz? moze trzeba by zrobic z 10 kilometrow. manetka tez sora? ale caly czas tak skacze jak krecisz pokretlem az schodzi na najnisza? przeciez wiesz ze zembatki sa tak nacinane by latwiej wskakiwaly, moze lancuch jest za blisko wyzszej i próbuje wskoczyc na wyzsza.

ale to 2 zembatka to ona chyba jest pakowana luzem - jestes pewny ze nie pomieszales ze starymi i wszystko z nia ok?

ja
@Bohun_Zygmund: Manetka Sora, cały rower Sora. Jestem w 200% pewien, że nic nie pomieszałem i jestem pewien też, że łańcuch nie próbuje wejść czy zejść na inną zębatkę, bo wszystko idzie płynnie, oprócz tego stukania. Jakbym nie regulował przerzutki to stukanie jest - nie ma możliwości żeby za pomocą którejkolwiek regulacji je wyeliminować bo już próbowałem.
@franczi: a na starej przerzutce to samo?

kiedys przechodzilem cos takiego mieszajac sore z deore - niby oba systemy na 9 a na przerzutce sory i tak skakalo czasem jak chcialo xD
jak wstawilem pancerz hamulcowy zamiast biegowego to tez sie dziwilem dlaczego nie wskakuje (hamulcowy sie sciska i jego dlugosc sie zmniejsza o pare mm i o te pare mm sie przerzutka z tylu nie przesuwa)