Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dysk SSD 128GB na którym jest zainstalowany system Windows 10 oraz parę programów. Dysk niestety jest niesprawny, raz działa a raz nie - zresztą upadł parę razy więc nic dziwnego. Jeżeli kupię taki sam dysk, da się przenieść wszystkie dane z pierwszego tak, aby na drugim windows działał bez zmian, tak jak na pierwszym? Nie chcę się bawić w instalacje, spisywanie programów itd bo to pracowy dysk. Domyślam się że metoda kopiuj/wklej może nie zadziałać, ale może da się stworzyć jakiś obraz systemu czy coś? Pytam ekspertów spod #komputery #windows #windows10 #pcmasterrace
  • 7
  • Odpowiedz
@thePiter: Choć szczerze polecałbym Ci czystą instalację windowsa, jeśli możesz poświecić na to parę chwil to do dzieła. Pakiet instalek najnowszych programów możesz ściągnąć np stąd: ninite.com oszczędza to dużo czasu.
  • Odpowiedz
@bartosz-przeciez: Mógłbyś rozwinąć ten skrót? :)
@s1cobra: Właśnie nie chce mi się w to bawić, bo nie ja jedyny korzystam z tego komputera i nie chcę zbierać po ludziach informacji czy mają jakieś preferencje zapisane w poszczególnych aplikacjach itp.

@bachus: Czyli pobieram Acronisa, ogarniam go i on mi sklonuje tego windowsa na nowy dysk bez żadnych zmian i żadnego problemu? :)
  • Odpowiedz
@thePiter: możesz skopiować partycje z windowsem programem np. Paragon partition manager. Oczywiście musisz mieć obydwa dyski na raz podłączone. System zostanie zachowany, lecz jak dysk sie sypie możesz mieć błędy i/o. Polecam popróbować kopiowania kilkakrotnie, moze za którymś razem pójść.
  • Odpowiedz