Wpis z mikrobloga

Już za niecały miesiąc rusza Copa America Centenario organizowana w Stanach Zjednoczonych. W turnieju pierwszy raz weźmie udział aż 16 ekip (10 z CONMEBOL i 6 z CONCACAF). Kilka dni temu przedstawiono szerokie kadry każdej reprezentacji. Wśród składów możemy znaleźć parę polskich akcentów:
Kevin Lafrance (Haiti)- obecny gracz Chrobrego Głogów, były piłkarz Widzewa Łódź i Miedzi Legnica
Wilde-Donald Guerrier (Haiti)- obecny gracz Wisły Kraków
Luis Henriquez (Panama)- były piłkarz Lecha Poznań
Junior Diaz (Kostaryka)- były piłkarz Wisły Kraków

To by było na tyle jeśli chodzi o piłkarzy grających w naszym kraju. Dla ludzi, którzy śledzili Gold Cup 2015 nie powinno być niespodzianką obecność Lafrance'a czy Guerriera o czym wspominałem w przed rozpoczęciem owych rozgrywek odnośnik

Teraz kilka polskich akcentów w kadrze amerykańskiej:
Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes)- polskie nazwisko zawdzięcza dziadkowi po stronie ojca, który urodził się w Warszawie
Matt Miazga (Chelsea)- w 2012 roku zagrał mecz dla Polski U-18
Eric Lichaj (Nottingham Forest)- rodzice Erica pochodzą z Nowego Targu

Mecz otwarcia Copa America Centenario odbędzie się 3 czerwca na Levi's Stadium w Santa Clara, CL. Amerykanie podejmą Kolumbię w meczu grupy A.
#ciekawostkipilkarskie #concacaf #copaamerica #pilkanozna #promujemyconcacaf #mecz


Polecam także przeczytać inne materiały o CONCACAF:
Piłkarze:
Stern John
Emmanuel "Manno" Sanon

Kluby:
Deportivo Saprissa

CONCACAF na MŚ:
Sukces Kostaryki na MŚ'90
Jamajka na MŚ'98
Złote lata '70 haitańskiej piłki

Inne:
Historia Mistrzostw Ameryki Północnej
Tragedia na Estadio Mateo Flores
Problemy Kuby na Gold Cup 2015
Pobierz MSKappa - Już za niecały miesiąc rusza Copa America Centenario organizowana w Stanach...
źródło: comment_rnCkgUuQ05mHvqFJoHWZkDeD2N4fvT19.jpg
  • 12
@Bartoni: W następnych tygodniach może być mało materiałów, bo nie będę miał czasu ale czerwiec mam w miarę wolny! Przypominam że w czerwcu oprócz Copa America mamy eliminacje do Pucharu Karaibów! :D
@blaiseblaise: Jeszcze nie wiadomo ale pozostaje liczyć że tak jak rok temu TVP ogłosi na tydzień przed że mają licencje na pokazywanie Copa America. Nie mogę się doczekać kolejnej kołysanki Szpaka i Wołka przy okazji meczu Peru ( ͡° ͜ʖ ͡°)