Wpis z mikrobloga

@Kusti: slowplay na flopie jeszcze można zrozumieć (chociaż ja bym tak raczej nie zagrał), ale dlaczego gość- tylko sprawdzał pre, tylko sprawdzał na turnie i w ogóle sprawdził na riverze- to są pytania
  • Odpowiedz
@Kusti: nic nie zagrał idealnie.
1) Pre- Q10 w takich turniejach, na HU to bardzo mocna ręka, szczególnie przeciwko graczowi, który otwiera nawet z 94, może spokojnie przebić do 150 i sprawić, że zrzucisz w znacznej większości przypadków.
2) Flop- trafił nutsa, ale:
a) jest kilka kart których nie chce zobaczyć (10, Q) i ewentualnie trzeci diament
b) jest wiele rąk, które będą się z nim stackować już na tym etapie- 9-10, J-10, diamenty, dwie pary- ręce których na hiperkach nie zrzuca się na takich spotach
Ale dobra, powiedzmy, że chciał przyslowplayować, bo uznał, że będziesz bił też
  • Odpowiedz
@bialawitz: Chyba nie za bardzo masz pojęcie jak się gra spiny :D
raisując na flopie tracie value, turn mógł już wsadzać stacka, a call pre to standard
  • Odpowiedz
@Kusti: nie traci value, bo sprawdzi go cała masa rąk gorszych, a każdy as high czy 10 da mu i tak check back na turnie jeśli nie trafi i wtedy dopiero straci value. Do tego, gdyby pokusił się np. o zagranie all in na flopie, to znacznie rozszerza zakres swoich rąk, nawet do 10 high, czyli openended i bardzo często dostaje call od samego waleta, 9 czy nawet ręki typu
  • Odpowiedz
@Kusti: a co do pojęcia o tym jak się gra spiny- nie grywam ich za bardzo, raczej dla zabawy, bo nie są profitowe, ale taki HU na spinie niczym się nie różni od zwykłego hyperturbo hu, których trochę grywałem swojego czasu- więc nie wiem do końca co masz na myśli mówiąc, że nie mam pojęcia o spinach.
  • Odpowiedz
@bialawitz: Nie widzę sensu raisowania flopa z nutsem, tylko i wyłącznie możesz stracić value, według mnie zagrał poprawnie, ew. na turnie mógł wsuwać(river pomijam bo to jakaś patologia).
Jak chcesz raisować QTo pre vs open, to tak graj, z doświadczenia wiem że więcej zarobisz callując.
Grałeś HU, i nie wiesz że ludzie bardzo dużo foldują w HU vs open? Dlatego też między innymi otwiera się każdą rękę,bo zarabiasz na tym,
Kusti - @bialawitz: Nie widzę sensu raisowania flopa z nutsem, tylko i wyłącznie może...

źródło: comment_Kj122JXjhUjm7H23cK4OTDKgqcr9Sqmr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kusti: sens agresywnej gry z nutsem na takim spocie już ci wytłumaczyłem- jest cała masa rąk, które nie zostaną zrzucone na hiperku na takim spocie, są drawy do strita i koloru, j10, 910, 810, 1010, k10, dorzuci, asy, króle, damy, sety, szczególnie, że to mikro stawki więc nie masz wiele do stracenia.
A jeśli przeciwnik kompletnie nie trafił, to jakie są szanse na second barell na turnie?
Nie twierdzę, że
  • Odpowiedz
@bialawitz: szansa na drugą beczkę jest taka, że oni sami oddają czipsy, więc wynosi około 80%. Od jakiegoś czasu shark nie pokazuje wyników ze spinów, jest spinlyzer, ale pokazuje wyniki tylko od 15s
  • Odpowiedz
@Kusti: bez sensu ten bet na flope, jeszcze w dodatku taki duży, ja w takiej sytuacji jestem tricky tricky i czekam xD nie rozumiem też czemu się uśmiałeś.

@bialawitz: co ty żeś tu napisał byku xD z przeciwnika strony wszystko bylo well played, tylko ten call na river dyskusyjny, ale:

-8x zazwyczaj czeka na river, z resztą wątpliwe jest żeby ktoś zagrał 2 beczki z 8x;
-zaden draw nie doszedl, Tx mogl tu zamienic into bluff,
  • Odpowiedz
@micky1: bet flop, bo nie folduej do cbetu oraz nie chce dać mu dobierac za darmo, a uśmiałem się z tego co spadło oraz z jego decyzji na river.
Przecież callując river on prawie nigdy nie jest z przodu, jedyne co bije to jakieś blefiki, więc snap fold
  • Odpowiedz
@micky1: Nie chce mi się pisać 3 raz tego samego ziomuś.
Z mojego punktu widzenia- można raisować Q10 pre i zgarniać pulę na tym etapie, ale ok, nie trzeba.
Flop można rozegrać na kilka sposobów, gdzie w grę wchodzi nawet check-raise all in, który wygląda supersłabo i prawie zawsze oznacza draw na takich turniejach na mikrusach, ale ok, powiedzmy, że przeciwnik oszalał jak zobaczył tego nutsa z dupy więc postanowił
  • Odpowiedz
  • 0
@bialawitz: Problem jest taki z 3betem preflop, że jak zobaczysz shipa to odpuszczasz praktycznie tą rękę na 20+ BB. a jeżeli chcesz 3betowac większość broadway'ów to przeciwnik każdego asa wciska, czasami nawet króla ma które jesteś z tyłu. imho defend jest spoko, check call na flopie vs taki szeroki zasięg też tragiczny nie jest. ale check call turn to już weak play. Nie chciał chyba zrzucać kolesia z blefow, żeby
  • Odpowiedz
  • 0
@micky1: Ale przecież Ty chcesz wziąć ta ogromną pulę tu i teraz (turn) i nie zobaczyć riveru na starsach :) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz