Wpis z mikrobloga

Masz problem z wgraniem ROMu na Samsung S7/S7 EDGE? Będziesz to niedługo robił? Czytaj dalej.

Sam miałem ten problem, rozwiązanie jest proste. Okazuje się że Samsung zablokował w tych telefonach bootloadera, w związku z czym nie da się wgrać ROMu w standardowy sposób.

1. Zainstaluj Samsung Kies 3 żeby pobrać sterowniki do telefonu. Podstawowe i najlepsze oprogramowanie do działania to Odin do wgrywania ROMów, i Kingo ROOT do rootowania. Ze strony www.sammobile.com ściągnij interesujący cię ROM - czysty, niebrandowany ma oznaczenie "XEO".

2. W tym modelu ROM ma 5 plików po rozpakowaniu. To istotne, żebyś znalazł Odina w wersji, gdzie oznaczenie wgrywanych plików będziesz miał takie samo - nie wiem dlaczego, ale teoretycznie 2 identyczne wersje mają różne oznaczenia, bo zostały ściągnięte z różnych źródeł.
plik z początkiem AP wrzucasz do AP, BL do BL, analogicznie CP, CSC OXX do CSC, a HOME CSC OXX nie wrzucasz nigdzie. Zanim jednak zaczniesz wgrywać ROM, należy odblokować bootloadera. Jak?

3. Odblokuj OEM w ustawieniach programisty.

Przez Odina, wrzucając w okienko AP wrzucasz plik który nazywa się "CF-Auto-Root-hero2lte-hero2ltexx-smg935f.zip" a znajdziesz go TUTAJ. Nazwę pliku podałem, gdyby link wygasł. To plik dla Samsunga S7 EDGE, jeśli masz inne oznaczenie modelu niż SM-G935F to już wiesz czego szukać i jak to wpisać w google.

Wgrywasz ten plik jak ROM (wrzucając w Odinie w pole AP), po czym przechodzisz do instalacji samego ROM'u.

4. Nie rozpisywałem się o tym jak wejść w tryb downloadu, włączyć debugowanie USB - poradników znajdziesz multum w internecie bez problemu, ja się skupiłem na różnicach i szczegółach.

PS. Jeśli nie możesz zrobić roota Kingo ROOT'em - program jest dobry, poszukaj nowej wersji. Wymienione programy ci wystarczą, nie musisz szukać niczego innego.

Ja miałem brand plusa w S7 edge, teraz cieszę się czystym androidem - niestety na chwilę obecną jeszcze nie ma cyanogenmoda dla tego telefonu. Jak będzie, to już wiecie jak to ogarnąć.

#android #samsung #s7 #s7edge
  • 1
  • Odpowiedz