Wpis z mikrobloga

Mirki-programisty, miał ktoś z was kiedyś rozmowę kwalifikacyjną z Google?
Dziś się do mnie odezwali że chcą uruchomić proces rekrutacyjny na Software Enginnera, jestem umowiony na rozmowę tel. jako pierwszy etap.
Ktoś coś wie jakich pytań się spodziewać? Mam teraz trochę czasu żeby się przygotować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #programista15k #google
  • 19
  • Odpowiedz
@kisi3l: Nie wiem, prawdopodobnie takie szczególy podadzą mi po pierwszym etapie. Składając CV wybierałem całą Europę jako lokalizację.
No dobra, to jakiego rodzaju pytania zadawali Ci w pierwszym etapie? Ile było tych etapów zanim doszedłeś to f2f? Jakie zadania z tej algorytmiki, jakieś tablice, grafy, drzewa? I udało Ci się dostać pracę? :)
  • Odpowiedz
Ile było tych etapów zanim doszedłeś to f2f?


@panoski: Tylko rozmowa telefoniczna.

Jakie zadania z tej algorytmiki, jakieś tablice, grafy, drzewa? I udało Ci się dostać pracę?
  • Odpowiedz
CONFIDENTIAL :)


@kisi3l: A u mnie mowili, opowiadaj komu tylko chcesz i zachecaj do skladania.

@panoski:
Pierwsza rozmowa jest zapoznawcza, taka typowo hr'owa, co robiles,
  • Odpowiedz
@Trytka:

U mnie bylo napisac funkcje ktora z dwoch intow podzieli je przez siebie i wypisze stringa.

To ciekawe, zapewne chodziło o napisanie algorytmu bez faktycznego wykorzystania dzielenia, tylko tak jakby zaimplementowanie dzielenia w słupku?
  • Odpowiedz
@panoski: Tak, chodzilo o dzielenie pisemne.

Troche zabardzo uproscilem, zwyklym dzieleniem tego zrobic sie nie da.

Dla: 4 i 5 mialo dac 0.8
Dla: 1 i 3 1.(3)
  • Odpowiedz
@panoski: Przygotuj sie jak cos na dlugie czekanie, kolega dostal odpowiedz po 4 miesiacach.

PS. Ja lece znowu z przypomnieniem sobie algorytmow, bede probowal niedlugo drugi raz.
  • Odpowiedz
@Trytka: Ciekawe zadanie, jeżeli chodzi o znalezienie okresowości w wyniku dzielenia w każdym przypadku. Robiłem kiedyś coś podobnego :)
A jak poszło Ci za pierwszym razem? Dotarłeś do rozmowy f2f, w siedzibie?
4 miesiące to czas od pierwszej rozmowy do drugiej? Bo ja czekałem prawie pół roku na odpowiedź na moje CV ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam Ci stronkę Interviewbit, stosunkowo mało znana, ale masz
  • Odpowiedz
A jak poszło Ci za pierwszym razem? Dotarłeś do rozmowy f2f, w siedzibie?


@panoski: Slabo, niestety nie. Rozmawialem z kilkoma osobami z mojej poprzedniej firmy ktore dotarly to zadania byly raczej typowe, to dzielenie to bylo z tych trudniejszych.

4 miesiące to czas od pierwszej rozmowy do drugiej?

@panoski: 4 miesiace po drugiej rozmowie na wyniki czekal,
  • Odpowiedz
@Trytka: Czekałem tak długo, bo składałem w listopadzie podanie na interna, ale wczoraj dostałem maila że się nie kwalifikuję bo w tym roku kończę uczelnię, i czy nie byłbym za to zainteresowany pozycją full-time.

Rozumiem że swoje doświadczenia opisujesz też z rozmów z biurem w Londynie, czy gdzieś indziej?
  • Odpowiedz