Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #elektryka mam pytanie, jakiś czas temu pralka wyłączała mi różnicówke, kilka razy mi się to przytrafiło, podłączyłem pralkę do innego gniazda i działa, podejrzewałem uszkodzenie kondensatora przeciwzakłoceniowego w pralce, dziś postanowiłem przed wymianą kondensatora podłączyć ją do starego gniazdka. Wyłączyło się po paru sekundach pracy pralki, postanowiłem się przyjrzeć bliżej włącznikowi i nacisnąłem chyba przycisk TEST. Teraz włącznik nie chce się podnieść/właczyć opada tak do połowy (). Pytanie do was czy ten włącznik jest uszkodzony, a może mam jakieś uszkodzenie w instalacji - dodam że nowe kable są w kuchni i łazience po remoncie tych pomieszczeń, reszta to stara instalacja aluminowa z lat 60tych. #prad jest we wszystkich gniazdkach, nie ma napięcia w tym łazience. Wiem że trochę to jak pytanie do wróżbity, ale może pomożecie.
  • 8
  • Odpowiedz
@marek22: w mieszkaniu był robiony kilka(6-7) lat temu remont kuchni i łazienki, tam poszła nowa instalacja, róznicówka podłączona do gniazdek w łazience i kuchni, piekarnik i część gniazdek w kuchni jest na oddzielnym bezpieczniku, trochę to pomieszane dla mnie. Nie ma prądu w gniazdkach w łazience i kuchni tylko piekarnik i gniazdka pod szafkowe mają zasilanie.
merho - @marek22: w mieszkaniu był robiony kilka(6-7) lat temu remont kuchni i łazien...

źródło: comment_WgvmMKs61ypsK2HB3g4lJFIgB16lxa91.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@marek22: próbowałem już wszystkich kombinacji, do tej tylko pozycji schodzi jak go dam do góry, w sumie to w połowie słychać jakby zaskakiwał i na górze już się nie zatrzymuje.
  • Odpowiedz