Wpis z mikrobloga

Czyli TK nie ma prawa zmieniać ustaw sejmowych, tylko może stwierdzać czy są zgodne czy nie?


@farmerjanek: jeżeli tego nie wiesz to może darowałbyś sobie w ogóle dyskusje na temat o którym nie masz pojęcia i który ewidentnie Cię przerasta?
  • Odpowiedz
Czy tylko mnie bardziej od niepublikowania przez Rząd wyroków TK bardziej oburza to, że ten wpis znalazł się na głównej? To jest wyraźne opowiedzenie się przez administrację wykopu po konkretnej stronie politycznej, portalu który miał być z założenia ostoją pluralizmu, gdzie to użytkownicy decydują co jest wykopywane a co nie.
I dla jasności - nie mówię, że PiS jest cacy. Nie mówię, że strona za którą administracja się opowiada jest zła, że
  • Odpowiedz
Rafał Ziemkiewicz

Z konstytucji wynika jednoznacznie:

Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa orzekać ignorując ustawę. Rząd nie ma prawa nie publikować orzeczeń Trybunału. Sąd Najwyższy nie ma prawa uznawać orzeczeń TK nieopublikowanych przez rząd.
  • Odpowiedz
Z konstytucji wynika jednoznacznie:

Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa orzekać ignorując ustawę. Rząd nie ma prawa nie publikować orzeczeń Trybunału. Sąd Najwyższy nie ma prawa uznawać orzeczeń TK nieopublikowanych przez rząd.


@motyk:

1. Bzdura - jeżeli orzekł o niekonstytucyjności ustawy, to może orzekać tak, jakby jej nie było.
2. Tu prawda - mają obowiązek jej opublikowania, i te wszystkie Szydła, Dudy i Kempy powinni zgnić w pierdlu za nieopublikowanie.
3. Wyrok
  • Odpowiedz
@farmerjanek: akurat żaden trolling. Przeglądając twe wpisy w tym wątku mam pewność, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz... Masz swoją wizję, zupełnie oderwaną od chociażby podstaw wiedzy prawnej.
Ja się w wątkach o programowaniu nie wypowiadam, bo nie mam o tym pojęcia. Powinieneś podobnie postępować w tematach związanych z porządkiem prawnym. Możesz mieć oczywiście swoją opinię, ale nie wchodź w dyskusję merytoryczną bo nie masz szans jej wygrać. Szczególnie,
  • Odpowiedz