Wpis z mikrobloga

Prośba o informację od doświadczonych w materii paczek zagranicznych i poczty.
12.04.2016 sklep we Włoszech nadał mi paczkę (Poste Italiane). Dzień później w trackingu pojawił się wpis, że paczka została wysłana z Włoch. Do dnia dzisiejszego w trackingu cisza, na infolinii w WER Warszawa twierdzą, że paczka nie dotarła jeszcze do Polski, i nie mają opóźnień w rejestracji przychodzących paczek.
Gdzie w wg Was może się ona znajdować? Faktycznie wyszła z Włoch? Tak długo jedzie do Polski? Czy te dwa tygodnie jak na przesyłkę Włochy -> Polska to nie jest już za długo, i już jej raczej nie zobaczę?

Z góry dzięki
#tracking
botar - Prośba o informację od doświadczonych w materii paczek zagranicznych i poczty...

źródło: comment_sPnAbpQQ1mzxCXx2ESekWdwaOgpZf3P6.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@botar: czasami zdarzy się że gdzieś przeleży dłuższy czas, choć teraz poza okresem świątecznym powinno to zgrabnie przejść, mi czasem szybciej paczka z usa przyleciała do Polski niż czas jaki "spędziła" na cle ()
  • Odpowiedz
@lubietwarze: CB

No właśnie gdyby chociaż był ślad, że dotarła do Polski, a tak to nie wiadomo właściwie gdzie jest.
Gdyby nie to, że zawartość paczki to 280 euro, to bym się nie przejmował.
Z drugiej strony płatność była przez PayPal, więc mam nadzieję, że jak faktycznie zaginie, to odzyskam kasę.
  • Odpowiedz
@botar: To prawdopodobnie też jest transport morski drogą lotniczą a znaczy to tyle, że takie paczki czekają aż będzie wystarczająco dużo miejsca, żeby i one się zmieściły ale jeśli jest cokolwiek o większym priorytecie to one już nie lecą. Dodaj jeszcze minimum pięć dni na cle ale raczej status powinien być, że u nas są bo nawet darmowa chińszczyzna ma taki status jak już jest w Polsce. To lotnisko tranzytowe więc
  • Odpowiedz
@lubietwarze: W WER też mi powiedzieli, że jak dotrze do Polski to będzie to widać w statusie. Swoją drogą nie wiedziałem, że paczka ekonomiczna z Włoch (lub w ogóle w ramach EU) jest transportowana samolotem a nie transportem drogowym.
  • Odpowiedz
@botar: Jak już się całkiem zawali to jadą od czasu do czasu tirem. To widocznie wszystko trudno pozałatwiać bo nawet jak graliśmy z Rosją u nas na mistrzostwach to ani samolotów nie przybywało ani alternatywnych tras.
  • Odpowiedz
Cały ten system śledzenia to jedna wielka kpina. Kiedy do paczek będą standardowo wrzucane nadajniki GPS? To powinien być standard a za każdą zgubioną paczkę odszkodowanie równe 1000 krotności wartości zadeklarowanej. Proste jak drut.
  • Odpowiedz
@janek_swawolnik: Na razie jeszcze czekam. Zglosilem problem do sklepu we Wloszech, i oni wyjasniaja sytuacje z poczta. Podobno paczka dotarla do Warszawy, pomimo tego, ze tracking pokazuje cos innego. Nie wiem skad oni to wiedza.
  • Odpowiedz
@botar: też mnie to zastanawia skąd oni mogą to wiedzieć. Czy ktoś się wypowie?

Poza tym jaki WER? Przecież Włochy to Unia i Shengen. Możesz kupić kałacha i nie powinni kontrolować. Swobodny przepływ towarów.
  • Odpowiedz