Wpis z mikrobloga

@Xriri: niby teoretycznie można by coś takiego wytłumaczyć silnym skojarzeniem z Ja przez co osoba przeżywa silniejsze emocje, ale nie znam takiego efektu.

Co więcej to co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą - na przykład wielu ludzi mnie bardzo nie lubi bo jestem gadatliwy, a ja bardzo lubię tą cechę bo dzięki niej mam pewną łatwość w nawiązywaniu znajomości. Dla nich to denerwująca wada, dla mnie przydatna
@Xuzon: ale mnie to nie denerwuje, ja się nawet cieszę jak wreszcie to nie ode mnie ludzie oczekują tego, żebym coś powiedział. Powstają tak dziwne sytuacji, że gdy wyjątkowo nie chce mi się nic mówić, bez konkretnego powodu, to ludzie pytają mnie czy coś się stało.
@rainkiller: to inaczej, przypomnij sobie jakąś osobę i to co Cię najbardziej w jej zachowaniu (nie poglądach) denerwuje i sprawdź czy czasem nie łapiesz się na tym ze postępujesz podobnie, kiedyś tak robiłeś, lub mocno się kontrolujesz żeby tak nie robić
@Xriri: Jest w tym duzo prawdy. Logicznie rzecz biorąc, jeśli masz w sobie wady, których nie akceptujesz i nie uświadamiasz - będą wkurzali Cię ludzie, którzy te cechy przejawiają. Jeśli jesteś świadom swoich wad to dalej będą Cię denerwowali, ale będziesz miał większą kontrolę nad emocjami ;P