Wpis z mikrobloga

Mireczki, wczoraj pisałem o growboxie i pomyślałem że można by zrobić hydro, teraz zastanawiam się czy takie 2-3 miesięczne roślinki dało by rade przenieść do ziemi? Wyczytałem że korzenie są inne kiedy są uprawiane w ziemi i inne kiedy są w wodzie.
Informacji o tym że rośliny z ziemi można przenieść na hydro jest sporo w drugą stronę znalazłem dwie informacje które się zaprzeczają.
Jak wy to widzicie?
#chili #chilihead #hydroponika
  • 12
@MaC1u5: IMO mogą być poważne trudności. Młode rośliny są bardzo delikatne. Czasami roślina ciężko przechodzi przesadzenie do innej ziemi a Ty chcesz całkowicie zmienić im środowisko.
Można wiedzieć dlaczego akurat hydro?
@norbw74: chce zbudować groboxa na zimę i zasadzić chili, chce żeby przez 2-3 miesiące wyrosły jak najsilniejsze, podobno na hydro rosną szybciej. Te które obecnie mam rosną dobrze ale tylko 2/4 chciałbym w następnym roku żeby było lepiej i tyle. Sprawdzam wszystkie za i przeciw rożnych rozwiązań
@MaC1u5: Teraz mam prowizoryczny box. Z plastikowej tacki, mylar diamond i stojaka/wieszaka na ubrania. Zaczyna brakować miejsca i pora zrobić to porządnie tak by wytrzymał kilka lat.
@MaC1u5: hydroponika jest dobra jak ktoś uprawia zioło i zależy mu na każdym gramie,papryczki też można ale jeśli traktujesz to jako swoje hobby,znasz te rośliny na wylot,masz kilka sezonów uprawy na karku i jesteś maniakiem,to jak najbardziej.Jeżeli po prostu chcesz mieć dorodne krzaki to moim zdaniem idź tradycyjną drogą i nie komplikuj sobie życia.Tyle odemnie ekspertem nie jestem,ale uważam że nie ma sensu.