Wpis z mikrobloga

Odnośnie modulatora a520 do Amigi, który pokazywałem już wcześniej na filmach i na zdjęciach. No więc napracowałem się przy szlifowaniu metalowych części w tym modulatorze i efekt wizualny jest nawet zadowalający. Wybieliłem też obudowę. Wizualnie jest wszystko OK, ale technicznie - nie działa najlepiej. :( Widać to na filmie, Obraz jest zielony i z jakimiś niebieskimi paskami. Zarówno z kabla antenowego jak i z żółtego cincha. Może ktoś z was miał taki problem i mógłby mi pomóc z tym?
#amiga #elektronika #retroarchiwizacja
A.....o - Odnośnie modulatora a520 do Amigi, który pokazywałem już wcześniej na filma...
  • 8
  • Odpowiedz
@Axelio: Z tego modulatora może jeszcze coś być ;) Wydaje mi się że gniazda na piny są w środku zaśniedziałe, bo widać że zielony masz i jak ruszasz to faluje. Wyjścia z Amigi wyglądają tak: http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=30154&d=1324588448 Aby to wyczyścić ja użyłem kawałka drutu i pilnikiem dopasowałem do średnicy pinu + pilnik go zmatowił więc lepiej zbierał po wsadzeniu kręciłem parę razy i było ok. Problem może być jeszcze z drugiej
  • Odpowiedz
@Marcin648: Dzięki, popróbuję jeszcze. A może pył od papieru ściernego tam się dostał? No, ale tak trochę to ostukałem. Ale i tak zielono jest. Próbowałem na obu amigach, no więc raczej to nie wina gniazda amigowego.
  • Odpowiedz