Wpis z mikrobloga

@badtek: To raczej humorystyczne określenie, więc nie spinaj się tak ;p. Zawsze można zinterpretować to tak, że "grammar nazi" (gramatyczni naziści) to jednostka w Internecie, która zajmuje się gramatyką i ortografią... w Internecie wszystko jest możliwe. Zresztą #grammarnazi ma 154 obserwujących, a #ortonazi 1. Jak rozpowszechnisz ten tag i powstaną memy i gify z nim związane, to chętnie zacznę używać tego określenia. Zresztą określenie "grammar nazi"
j.....o - @badtek: To raczej humorystyczne określenie, więc nie spinaj się tak ;p. Za...

źródło: comment_dvwi78AnpNcJFfWnFk7LsWjxCPIcmD2S.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jakubito: nie spinam się, ale jeśli już ktoś czepia się błędów, to powienien wiedzieć, że to są błędy ortograficzne, a nie gramatyczne. Gramatyka to coś zupełnie innego. To tak jak byś chciał wysłać mejla na adres strony www :-)
  • Odpowiedz
@badtek: Tak bardzo logizujesz to określenia, a nawet słowa i gramatyka w naszym języku nie są do końca logiczne, a co dopiero mówiąc o luźnym określeniu używanym w Internecie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Logizowanie
I "mejl" i "WWW" są słowami dobrze określonymi w naszym języku (można je znaleźć w słownikach), więc akurat ten przykład jest słaby, ale to w sumie i tak nie o to chodzi.
Nic nie mam do tego żebyś popularyzował ten
  • Odpowiedz
@jakubito: o matko, rece opadają. Chodzilo mi o to, że mejl to coś innego niż www, ale dla ludzi nie używających internetu, to jest to samo, oni tego nie rozumieją. Nie da się wysłać mejla na adres strony www. Tak samo jak po wpisaniu w przeglądarce adresu e-mail nie pojawi Ci się witryna internetowa.
Podobnie większość ludzi tu na wykopie, nie rozumie różnicy między gramatyką (poprawnym budowaniem zdań) a ortografią
  • Odpowiedz
@jakubito: o matko, rece opadają. Chodzilo mi o to, że mejl to coś innego niż www, ale dla ludzi nie używających internetu, to jest to samo, oni tego nie rozumieją. Nie da się wysłać mejla na adres strony www. Tak samo jak po wpisaniu w przeglądarce adresu e-mail nie pojawi Ci się witryna internetowa.


@badtek: Wiem o co Ci chodziło, to nie ja nie rozumiem Ciebie, tylko Ty
j.....o - > @jakubito: o matko, rece opadają. Chodzilo mi o to, że mejl to coś innego...

źródło: comment_020uKPh3JK7KgYVgGUT5xCNPtyokBGTB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jakubito: czlowieku, czy Ty se zdajesz sprawe z tego co piszesz? Chcesz poprawiać pisownię innych, nazywając się obrońcą gramatyki?
Zobacz sobie definicję gramatyki i ortografii to może zdasz sobie sprawę, jakie to głupie mylić te pojęcia.
Masz po angielsku z wikipedii:
An orthography is a set of conventions for how to write a language. It includes rules of spelling, hyphenation, capitalization, word breaks, emphasis, and punctuation.
In linguistics, grammar is
  • Odpowiedz