Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehh mireczki, nastał dla mnie teraz dosyć ciężki okres czasu. Zacznę od początku, końcowe miesiące gimnazjum, trzeba zdecydować się na szkołę średnią, ogólnie to nie mam jednego hobby, lubię po prostu być wszechstronny, nie wiedziałem gdzie mam złożyć podanie, wybór padł na technikum informatyczne (jedne z lepszych w pl), bo od zawsze te komputer przewijały się w moim życiu, w większości czas też spędzałem przed monitorem. Również wybrali się tutaj moi znajomi. Klasę mam bardzo w porządku, nie jestem jakąś typową #!$%@?ą. Od początku roku miałem problemy z matematyką, od około 5 miesięcy chodzę na korepetycje, nie wiem, może posiadam jakiś inny umysł, ale dalej średnia około 1,5, po prostu nie umiem nic z tej matmy ogarnąć. O zawodowych i przepisywaniu ksiązki nie wspominam bo pewnie wszędzie tak jest, ale mniejsza. Chociażby z języków obcych nauka słówek przychodzi mi z wielką łatwością, max 15min i umiem prawie wszystko. Jeszcze dochodzi do tego średnia sytuacja materialna, niby nie jest źle, należę do rodziny "bogatszej biedoty" tzn. od miesiąca do miesiąca [nie zawsze]. Co mam zrobić ? Żadnych zainteresowań oprócz hehe gierek, zostawać te 4 lata jeszcze w tym technikum czy przepisywać się, a najważniejsze jak ja mam poprawić tą matmę ? Wiem, że dla was może wydawać się to komiczne, że ktoś w 1 klasie technikum nie ogarnia matematyki, ale nie każdemu nauka matematyki przychodzi z łatwością.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://p4nic.usermd.net ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Zmień korepetytora albo poproś o dużo zadań domowych od niego i nie licz na to ze same korki zalatwia sprawę, to służy tylko do wytlumaczenia materialu, jest okazja do dopytania o szczegoly i zrobienia więcej przykladow niz na lekcji z dokladnym objaśnieniem i indywidualnym wyjaśnieniem zagadnien czy sposobów rozwiazan- po korkach jeśli nie będziesz sam liczyl to to wszystko jak krew w piach. Korki maja dać wiedze i wytlumaczyc material,
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale matematyka ma nauczyć logicznego myślenia w ogóle informatyki. Może najpierw warto zmienić korepetytora ? Spróbuj oglądać filmiki matemaksa na YT albo MrCiupi. Nie wiem jak to się ma do rozszerzonej matmy bo takowej nie miałam ale mi bardzo te jutubowe lekcje pomagaly w nauce matmy w LO. Mysle ze tu cos jest z Twoim korepetytorem nie tak.