Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: Da się wszystko tylko musisz doprecyzować pytanie. Jak chcesz przesunąć krzyżujące się linie? Automatycznie to zaraz po wstawieniu czy automatycznie puszczając skrypt po warstwie? Opisz sytuację o jaką chodzi linie biegną zwykle równolegle? Są to proste czy łamane? itd. itp. Możesz pisać tu albo na priv.
  • Odpowiedz
  • 0
Może byc zaraz po wystawieniu. Chodzi o to by każda linia ułożona na ten samej linii się automatycznie przesuwała. Próbuję zrobić schemat linii komunikacyjnych i każda linie jadącą przez określone przystanki chce odsunąć. Linie mogą być wielokrotnie łamane.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: hmmm ale w tym momencie przekłamujesz rzeczywistość bo w rzeczywistości te ciągi/linie komunikacyjne biegną identycznie i mają jakieś współrzędne więc wszystko jest ok bardziej bym się skupił jak je zsymbolizować (chyba takie słowo nie istnieje) by wyświetlały się obok siebie bo w przypadku np 5 linii okaże się że ta ostatnia biegnie już po chodniku a nie po ulicy. No chyba że chcesz by faktycznie miały różne współrzędne i biegły
  • Odpowiedz
@sylwke3100 Nie chce być nie miły ale to chyba nie w QGIS. Dać się da jednak wydaje mi się że w CADzie było by to dziecinnie proste ponieważ są gotowe mechanizmy do tego a w QGIS bedzie duży problem bo będziesz to musiał robić to na piechotę. Jeden problem to odsunięcie lini o równą zadaną odgłość drugi to zakręty i przecięcia. Nie wiem jak zaawansowany jesteś w QGISie. Na początek mogę ci
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Dobra Mireczku trochę pomyślałem i chyba wymyśliłem jak to najsensowniej zrobić. Rysujesz poligon który będzie twoją jakby kartką (musi być odpowiednio duży by zawrzeć wszystkie elementy twojego planu). Następnie z menu Wektor wybierasz Narzędzia badawcze - Siatka wektorowa. Wskazujesz warstwę ze swoim poligonem i w oodaleniu zadajesz najmniejszą odległość która ma dzielić linie. Potem w menu Ustawienia wybierasz opcje przyciągania i ustawiasz przyciąganie do warstwy z siatką. Rysujesz swoje linie
  • Odpowiedz