Wpis z mikrobloga

@enceladus71: Jeżeli chodzi o warunki to generalnie w polsce od łatwiej dostać tyle za B2B, a nie prace na etat. Co zresztą się bardziej opłaca.
Gożej że jeżeli chodzi o C++ to ciężej trafić z technologią w zainteresowanie klienta.
wiadomo, że poza c++ trzeba coś więcej znać


@enceladus71: Szczerze to nie. Jak umiesz C++ (nawet bez boosta) to bez problemu dostaniesz.

W c++ jest mase pracy, co prawda to nie java, ale nie ma praktycznie konkurencji. Tylko muisz faktycznie umiec C++ a nie przeczytac jedna czy dwie ksiazki.

Umiem C i C++, bardzo malo boosta, zadnych baz danych, frameworkow itd..., ostatnio negocjuje prawie 1k dziennie z urlopami.
@Zimnx: Polska firma, polski kapital, dziala i w Polsce i zagranica. I jeszcze dochodza premie za wyniki firmy po pol roku pracy, ale jakos na to nie licze.
@Trytka: W każdej technologii i języku programowania generalnie mając więcej niż 6-8 lat solidnego doświadczenia praktycznie nie ma konkurencji. Nie widzę tu niczego odstającego od równie doświadczonego gościa od Javy, Ruby, Pythona czy embedów.
Niemniej gratulacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lionbest: zdaję sobie z tego sprawę, nie wiem też(i niestety nie wiem jak sprawdzić), od jakiej kwoty bardziej opłacalne jest b2b w stosunku do umowy o pracę.

@Trytka: no ja się w cpp włącznie z najnowszym standardem bardzo dobrze poruszam. Akurat boosta komercyjnie nigdy dużo nie używałem, za to Qt znam dobrze. Ale doświadczenia mam obecnie 8 lat i od pewnego czasu zastanawiam się czy nie za mało zarabiam. W
@enceladus71: To coś jak ja, teraz klepę w Qt5, QML, QtQuick więc wiele rzeczy prościej w JavaScripcie wyklepać.
Niestety nie znam rynku jeśli chodzi o Qta, ale widać że szybko z niego nie wyjdę bo to naprawdę fajna technologia.
@enceladus71: Jak przy 8 latach nie masz pieciu cyft to cos robisz zle. Przy takim doswiadczeniu nie powinno miec znaczenia miasto.

Tyle ze sam fakt pracy przez 8 lat niebardzo cos daje. Licza sie umiejetnosci, moze po prostu ich nie masz. Nie chce nikogo obrazic, ale jak ktos siedzi troche w jednej firmie to nie musi sie az tak rozwijac jak ktos kto zmienia co roku.

6k netto jest juz chyba
@bazingaxl: ja tam jeszcze nie pracuje na razie negocjuje.

Robia wlasny pod-produkt glownej firmy, ktora tez jest polska. Takie uzupelnienie, tego typu aplikacji jest 3-4 na swiecie.