Wpis z mikrobloga

@Kokos: Za pomocą routera postawilem sobie dysk ftp na ktorym mam muzykę. Chcialem miec dostep z kazdego miejsca a nie tylko w lokalnej sieci. Internet mam w multimedia od kilku lat tak samo adres IP nie zmienial sie przez ten czas. ostatnio zaczeli kombinowac ze zmiennym IP, poradzilem sobie z tym ale od wczoraj utknalem i nie moge znalezc informacji co zrobic dalej. Jestem kompletnym amatorem informatykiem, czuje ze jestem blisko
@zlotychlopak: czyli chcesz zeby FTP byl dostepny zdalnie przez Internet? Pewnie jedyne czego potrzebujesz to przekierowanie portow (port forwarding), musisz tez wiedziec z jakich portow korzysta twoj FTP (czy jest aktywny czy pasywny). Z tymi informacjami powinienes moc ustawic odpowiednia regułę na routerze.
@Kokos: Do tej pory mialem udostepniony dysk porzez ftp i ustawiony port 21 w routerze. W kodi mialem ustawiony adres ftp://host-xx-xx-xx-xxx.dynamic.mm.pl gdzie xx to byl adres ip ktory byl przydzielony przez multimedie. Wszystko dzialalo prawidlowo. Od wczoraj zauwazylem ze adres hosta jest inny niz przydzielone ip. Moze tu jest problem ? Kiedy wpisuje nowy adres host to kodi ani przegladarka nie widzi mojego dysku.
@zlotychlopak: sprawdz bedac na zew sieci jaki IP ci zwraca gdy pingujesz hostname. jesli ip sie nie pokryawa z adresem WAN routera to trzeba uaktualnic ip hostname'u. mozesz tez sprawdzic po ip czy laczy, wtedy bedziesz miec pewnosc ze to kwestia hostname.
@Kokos: Tak mysle ze w tym problem bo wczesniej adres WAN byl taki sam jak host. A nie da sie tego jakos obejsc ? Probowalem z ddns ale nie wiem jak to skonfigurowac w kodi bo w routerze ustawilem:-(

A jesli operator robi tego typu problemy to pewnie chodzi o kase wiec sie nie dogadam ;-)