Wpis z mikrobloga

dzien, dwa zwykle


@M4ks: Właśnie byłem na stronie, gdzie napisane było, że np. Seiko Spring Drive charakteryzują się nawet 72 godzinną rezerwą. Stąd moje pytanie i ciekawość, jak to jest w tych automatach.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: zależy od mechanizmu. najprostsze hm.. 24-30h ? tissot, który ma tylko komplikację w postaci daty i dnia tygodnia trzyma mi ok. 48h, orient z samą datą mniej, 30h. droższe modele proporcjonalnie do ceny, więcej, nawet i tydzień.
  • Odpowiedz
@inzynier--:
Według mnie optymalna rezerwa chodu powinna wynosić minimum 72 godzin. Czemu? A no taki już rytm tygodniowy mamy:
Ja np. zegarek zdejmuje w piątek po tygodniu pracy i zakładam dopiero w poniedziałek rano. Czyli zegarek lezy prawie 72 godziny w bezruchu.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: no to juz wiesz, 72 nie spotkałem szczerze mówiąc. A do odkładania zegarka na weekend są specjalne nakrecacze które nim odpowiednio kołyszą zeby sie nie rozładował :P
  • Odpowiedz
@Adaslaw: generalnie już przy ~~średniej klasy mechanizmu dokręcanie nie jest niczym szczególnym, czyli jak go zdejmiesz w piątek to w niedziele możesz go sobie koronką dokręcić żeby dotrzymał do nastepnego dnia.
  • Odpowiedz