Wpis z mikrobloga

@PiotrekW115: witam

cieszę się, że dorwałem entuzjastę modeli. I od razu proszę o poradę.

Uroiło mi się w moim łbie (już dawno temu, ale wciąż jeszcze nie wiem od czego zacząć), że zrobię sobie kolekcję modeli samochodów, jakie przez całe życie ja (bądź moi rodzice) posiadałem. Dużo tego nie ma i są to raczej popularne modele - maluch, cinquecento, Corsa A, Fiesta III, Ibiza II, Laguna I (można ewentualnie dorzucić jeszcze Ibizę Kanciaka). Nie jestem też jakoś szczególnie wymagający jeżeli chodzi o szczegóły - jestem posiadaczem Laguny po lifcie, jeżeli dorwę model sprzed liftu też przyjmę.

Haków jednak troszkę jest.
Po pierwsze,chciałbym aby wszystkie modele były w tej samej skali i najlepiej tej samej firmy, serii, z tego samego tworzywa itp.(chociaż poza skalą nie upieram się przy tym maniakalnie).
Po drugie, możliwie jak najtaniej (nie jestem i nigdy nie będę "profesjonalnym" kolekcjonerem, więc nie zależy mi na jakiejś wyjątkowej jakości czy wyjątkowości okazów) i z możliwością rozbudowy kolekcji (tzn. jeżeli kupię sobie za kilka lat nowy samochód żebym miał gwarancję, że będę w stanie kupić jego model kompatybilny z moją kolekcją).
I wreszciepo trzecie, najbardziej problematyczne - wszystkie modele powinny być w odpowiednim kolorze. Samodzielne kolorowanie nie wchodzi w grę, mam dwie lewe ręce. Do kogo się udać, kogo szukać, ile to może kosztować?

Gdybyś mógł mi pomóc, skierować czego i jak szukać, byłbym bardzo wdzięczny

pozdrawiam\
Hubert (haes).
  • 3
Witaj !

Naturalnie polecam skalę 1/43, ale od razu powiem, że nie należy się kierować jedną firmą. Jedne firmy lubią się specjalizować np. w modelach japońskich, inne europejskich itd.
W przypadku tworzywa - w większości przyjęły się modele metalowe z plastikowymi elementami. Droższe modele często wykonywane są z żywicy.
Moje typy - Corsa A (Kultowe Auta PRL-u - około 25 zł), Fiat 126 (Kultowe Auta PRL-u - ceny ok 20 - 25