Wpis z mikrobloga

Mirki,
coraz bardziej śmieszy mnie ta nagonka na polską biurokracje. Wszyscy zachwycają się jak to nie można wszystkiego załatwiać telefonicznie/przez internet na zachodzie itd. Ale jednocześnie śmiesznie mało ludzi sobie wyrobiło e-puap czyli personalny podpis elektroniczny który pozwala załatwić setki spraw (a lista ciągle rośnie) urzędowych przez internet. Cała robota z jego wyrobieniem to dosłownie rejestracja (on-line) i JEDNA wizyta w którymkolwiek z punktów weryfikacyjnych (urząd skarbowy/urząd miasta/ uczelnia/ ZUS) których jest pełno (o ile nie mieszkasz na kompletnym zadupiu) gdzie pokazujesz dowód i składasz jeden podpis (trwa to około 5-10 minut) i gotowe. Ot cała procedura. Łatwe proste i przyjemne. Na mojej uczelni można nawet tego podpisu użyć do składania podań do dziekanatu. Nie potrafię sobie wyobrazić aby ta procedura była jeszcze łatwiejsza.

Po wyrobieniu profilu zaufanego reszta jest już kompletnie on-line i działa bardzo sprawnie.

#tip #biurokracja i troche #neuropa #bekazprawakow (bo non stop narzekanie na urzędy)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kapitalis: widzisz, ty nie musisz załatwiać żadnych spraw, bo jeszcze nie jesteś pełnoletni, jak dorosniesz, to zrozumiesz, że załatwianie spraw w urzędach to nie tylko oddawanie kasy.
  • Odpowiedz
Ale jednocześnie śmiesznie mało ludzi sobie wyrobiło e-puap czyli personalny podpis elektroniczny który pozwala załatwić setki spraw urzędowych przez internet.


looool



(a
  • Odpowiedz
@Laserade: No właśnie nie dziesiątki zaświadczeń a JEDEN podpis elektroniczny. A przez "lista ciągle rośnie" miałem na myśli, że coraz więcej z ISTNIEJĄCYCH procedur można już zrobić całkowicie elektronicznie. Czepianie się takiego ułatwienia to już naprawdę #prawicowalogika
  • Odpowiedz
@Progresywista:

podpisem elektronicznym wszystkiego nie załatwisz, tak jak właśnie kwestii zaświadczeń. Nie wystarczy się u nas podpisywać pod oświadczeniami, tylko trzeba np. donosić dowody różnych spraw - jak zaświadczenia.


A przez "lista ciągle rośnie" miałem na myśli, że coraz więcej z ISTNIEJĄCYCH procedur można już zrobić całkowicie elektronicznie. Czepianie się takiego ułatwienia to
  • Odpowiedz