Wpis z mikrobloga

@nadmuchane_jaja: Mnie od samego początku nie podobał się pomysł zniesienia obowiązku posiadania jakichkolwiek uprawnień do poruszania się rowerem przez osoby posiadające dowód osobisty. Dobrze, że wreszcie rząd się z tego planuje wycofać.
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Bo u nas niestety kontrole są... Właściwie to nie ma... A i chyba kary zbyt niskie wciąż, skoro wystarczy przejrzeć choćby google pod hasłem "posiadał zakaz prowadzenia pojazdów" i "nie posiadał uprawnień do prowadzenia" - ilość zatrzymań takich ludzi, które odnotowały media, to dziesiątki tygodniowo. Przerażające. Pasowałoby ten stan rzeczy zmienić.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Egzamin na kartę rowerową u mnie w szkole. Jazda po ósemce i slalom miedzy pachołkami. Jeśli tak ma nadal ten egzamin wyglądać to co to zmieni czy ktoś ma tą kartę czy nie?
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Tak to sobie wyobrażałem. Jednak tak jak mówię, śmieszny test z umiejętności jazdy, zero pogadanki o znakach drogowych czy jakichś szczegółowych przepisach. Było spotkanie z policjantką ale ona sobie tak ogólnie pogadała o tym abyśmy byli ostrożni na ulicy i tyle.
  • Odpowiedz