Wpis z mikrobloga

dajecie małe napiwki? czasami dałbym kurierowi czy dostawcy pizzy, ale jest to tak mała kwota (do 5 zł), że mi tak głupio ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiadomo, że gdyby każdy tak dał, to by prawie drugą pensję mieli, ale mimo wszystko mam opory jeżeli nie mam możliwości dać 5+, oczywiście co innego jak jest końcówka jakiejś sumy, wtedy ok - bez reszty. Też tak macie, czy jestem dziwny?

czy dajesz małe napiwki

  • tak 45.8% (1028)
  • nie 17.5% (393)
  • nie daje napiwków #<a href="#wscieklepsy">wscieklepsy</a> / sprawdzam 36.7% (824)

Oddanych głosów: 2245

  • 45
  • Odpowiedz
@Duds0N: 5zl to calkiem spory napiwek dla dostawcy pizzy.
Wyobraz sobie, ze oni czesto zarabiaja po 2zl za godzine pracy plus napiwki, a praca jest ciezka, niebezpieczna i zwykle na czarno, wiec jak sie cos stanie na drodze to dostawca zostaje z niczym.
  • Odpowiedz
@Duds0N: Ja się w pełni zgadzam z @dad1111, napiwek tylko wtedy, jak ktoś zasłuży. A niestety ostatnio jest to niezwykle rzadko :/

5zł to mało? Kupujesz pizze za 50zł. 5zł to 10% wartości - to cholernie dużo.
  • Odpowiedz
@Duds0N: dostawcy szamańska i cierpowi zawsze daję, to samo tyczy się kelnerów.
5 za pizze i cierpa, a w restauracji w zależności od tego ile mam zapłacić i od jakości obsługi, bo jak kelnerka jest jakąś suką wredną to niech się buja bo napiwku nie dostanie.
  • Odpowiedz
@husky83: @dad1111: A jak ktoś zasłuży, a nie macie możliwości więcej dać? Macie powiedzmy 102 zł, paczka kosztowała 100 zł, a miły Pan kurier czekał na Was 5 min pod drzwiami - głupio nie dać, ale te dwa złote takie biedne :c
  • Odpowiedz
@Duds0N: Chocbys mial dac 1 zl to duzo lepsze to jest niz nie dac nic.
Koles ktory zarabia 2zl za godzine w ciagu dnia zarobi 20-22zl, a jezeli od kazdego klienta dostalby ta zlotowke to juz zarobek wzrasta do 70 zl.
  • Odpowiedz
@Duds0N: zależy gdzie i komu, jak np caly czas obsluguje mnie jedna osoba, prosze o rachunek i ta osoba jest zajęta i nagle kto inny przynosi rachunek to wtedy nie zostawiam nic. Tak normalnie jak wszystko jest okej to 10%. Jak w miejscu gdzie bywam czesto to dużo więcej potrafię zostawić, ale w ramach rewanżu zawsze dostaję coś ekstra albo na koszt firmy czy po prostu jakąś zniżke
  • Odpowiedz