Wpis z mikrobloga

Wtorek w Kąciku:

Obserwuj #kacik

- proste
- informacje
- sportowe

#pilkanozna

Paskudna porażka Jagiellonii Białystok sprawiła, że kibicom, piłkarzom i trenerowi puściły emocje (wideo)

- Jagiellonia Białystok przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:3, strzelając dwa samobóje

- Na filmiku widzimy:






Analiza Ekstraklasy po 29. kolejce

- Sześć zespołów jest pewnych miejsca w pierwszej ósemce (Legia, Piast, Cracovia, Pogoń, Zagłębie, Lech)

- O dwa wolne miejsca walczy jeszcze 7 klubów: Ruch (78% szans na ósemkę), Lechia (63%), Wisła (35%), Podbeskidzie (15%), Korona (5%), Jagiellonia (3%), Termalica (1%)

30-letni skrzydłowy ACF Fiorentina - Jakub Błaszczykowski - po sezonie wróci do Borussii Dortmund

- Włoski klub zapłacił za niego Borussii milion euro

- Klauzula wykupienia opiewa na kwotę 6 milionów euro, ale już teraz wiadomo, że nie zostanie aktywowana

26-letni napastnik - Mateusz Zachara - z powodu kontuzji rozwiązał kontrakt z Henan Jianye, ale co zarobił, to jego

- Doznałem kontuzji barku, która wymagała operacji i co najmniej trzymiesięcznej przerwy w treningach. Było jasne, że nie wrócę do zdrowia na początek sezonu, więc działacze zaproponowali mi rozwiązanie kontraktu - mówi Zachara

- 角落簡單的體育信息 - mówi prezes klubu

Lech Poznań w finale Pucharu Polski

- W rewanżu "Kolejorz" zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1

- Jutro Zawisza Bydgoszcz musi odrobić cztery bramki straty z Legią Warszawa


#siatkowka

Zielona Góra i Włocławek będą gościć turnieje II dywizji World Grand Prix, w których zagra reprezentacja Polski

- I turniej (3-5 czerwca - Zielona Góra): Polska, Czechy, Kanada, Portoryko

- II turniej (10-12 czerwca - Włocławek): Polska, Argentyna, Kenia, Portoryko

#skoki

Podhale się wstydzi. Młodzi nie mają gdzie skakać

- Dla mnie szokujące jest, jak słyszę, że całe Podhale na treningi jeździ do Wisły czy do Szczyrku, a na Podhalu nie ma obiektów. Tyle lat pracowałem na to, żeby od podstaw to wszystko budować i stworzyć. W Chochołowie, gdzie są tradycje w tej dyscyplinie, jest znakomite miejsce na skocznię, a ponadto są ludzie, którzy chcą ten klub prowadzić, chcą te dzieci kształcić - mówi Adam Małysz

#ciekawostki
  • 5