Wpis z mikrobloga

Mirki z #grybezpradu jaka jest różnica w stopniu trudności ogarnięcia #summonerwars Master Set i Przymierze? Po przejrzeniu frakcji i grafik, drugi tytuł spodobał mi się bardziej, ale słyszałem, że dla nowych graczy polecany jest Master Set. Dajcie też znać jak jest z balansem frakcji.
W planszówkach jestem raczej nowy, ale gierka wydaje się być bardzo prosta. Inne komentarze na temat gry, mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@Shen: Gierka prosta i przyjemna. Szczerze to taliami z przymierza nie było mi jeszcze dane grać. Master Set bardzo fajny i zabawę z grą polecam od niego (a nie od zestawów startowych). Z tego co się orientowałem to Przymierze może być o tyle bardziej skomplikowane, że jak to bywa w karciankach kolejne wydania to coraz bardziej "kombinowane" umiejętności. Zestawy startowe (szczególnie Elfy vs Orki) to umiejętności i strategie proste jak konstrukcja
@Shen: dostałam na urodziny starter seta z goblinami. Gra świetna, chociaż jestem ostatnią osobą która sięgała po karcianki! Przyznam że prezent doceniła m, bo ktoś chciał dobrze, ale nie wiedział o tym, że nie lubię karcianek. Gra przelezala 2 miesiące na półce, aż poznałam zasady. Gra prosta, instrukcja jasna, czasem z interpretacja opisu na kartach był problem, ale wszystkie wątpliwości juz dawno wyjaśnione na forum gier planszowych. Co tu dużo pisac,
@Shen: @Hafahafa: @sekuranka: W żadnym razie Przymierza nie są dobre na start. Talie same z siebie są dość słabe i mocno przekombinowane ze sporą ilością tekstu, nadają się głównie pod deckbuilding. Zaczynać najlepie od Master Seta klasycznego bądź mała podstawka + jakieś dodatkowe talie. Balans ogólnie jest bardzo dobry, niewielu summonerów odstaje a i nimi można grać dobrze jeśli ma się doswiadczenie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie SW to