Wpis z mikrobloga

Do osób, które mają doświadczenie z lekami nasennymi - możecie polecić coś, co można brać doraźnie, a nie wpływa jednocześnie na sprawność umysłową następnego dnia?
Chciałbym sam zasugerować coś lekarzowi, bo przepisywano mi kilka razy różne lekarstwa, ale niestety miały one duże mankamenty.

#medycyna
  • 17
  • Odpowiedz
@Cournot: O ile się nie mylę nie ma takich leków :/ Leki "Z" mają potencjał uzależniający na dłuższą metę, a po hydroksyzynie następnego dnia możesz być "trafiony".
Pytanie brzmi czy na pewno są Ci takie leki potrzebne? Przestrzegasz zasad higieny snu?
  • Odpowiedz
@jonasz14: @Vitru: Właśnie ostatnio lekarz chciał mi przepisać Onirex, ale się nie zdecydowałem - kiedyś to dostałem i nie wiedziałem zupełnie nic o tej substancji. Rano okazało się, że wziąłem trochę więcej niż 1 tabletkę.

Staram przestrzegać się zasad i to faktycznie działa, tzn. co do zasady udało mi się wyregulować znacznie sen zmieniając nawyki. Niemniej jednak czasem są sytuacje niezależne ode mnie, które powodują, że całkowicie się
  • Odpowiedz
@Cournot: Nie wiem z czego wynika to, że potrzebujesz leków nasennych (tu zawsze warto uderzyć w pierwotną przyczynę) ale nie warto działać ad hoc. Szczególnie z lekami typu Onirex. Polecam zaopatrzyć się w aptece w melisę. Jednorazowo nie działa silnie ale pita przez około 3 tygodnie, około godzinę przed snem, ułatwi zasypianie. A sen będzie mocniejszy. To plus wprowadzenie jak największej regularności w chodzeniu spać i wstawaniu powinno wyregulować zegar
  • Odpowiedz
@Vitru: Raczej nie, problemy z zaśnięciem mam niezależnie od pory ;)

@jonasz14: Jak brałem z 7-8 lat temu, to jedna tabletka tuż przed snem działa w sam raz - szybko zasypiałem. Pewnego razu wziąłem jak co dzień jedną, ale uznałem że w sumie mam jeszcze co robić, a do tego miałem ochotę na piwo. Rano byłem nadal przytomny, nic nie pamiętałem, a swój stan zrozumiałem patrząc na dokończony
  • Odpowiedz