Wpis z mikrobloga

#forex #mirkofx

Pierwszy dzień na rachunku 50k euro na +5 pips. Nie mam dzisiejszego zestawienia jeszcze a screena platformy zrobić nie mogę, ale coś wymyślę żeby się podzielić. Może zestawienie + graficzne pokazanie tego na platformie, to mogę zrobić. Może za jakiś czas będę mógł robić bezpośrednie screeny platformy ale nie wiem tego na 100%

Tak czy inaczej nerwy dały o sobie znać, dawno już ich nie czułem. Nie wiem czy to przez kwotę, czy to że to po prostu pierwszy dzień nowej pracy, ale złamałem zasadę prowadzenia pozycji. W sumie to chyba nie chciałem mieć 1 dnia na minusie a UJ dał -4 pipsy najpierw, ale tak czy inaczej dałem dupy.

USDJPY -4 pipsy - tu po prostu sl

AUDUSD +9 pips - tu zamknięcie z ręki... strategia nie przewiduje takich numerów tak blisko wejścia, więc to duży błąd zrobiony pod wpływem jakichś tam emocji. Był sygnał do wyjścia na momentum, którego używałem w lutym do wyjść, ale miałem tego nie robić i prowadzić pozycję po m30. Gdybym prowadził po m30 to najgorszy wynik na tą chwilę to 54 pipsy co przy pozycji 1 lota daje ok 500 euro.

Czyli zarobiłem dziś ok 40 euro, a mogło być 500... to jest definicja bólu dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Daję screen z AUDUSD oznaczonym na innej platformie abyście mogli zobaczyć o czym mówię (edit no to mamy potwierdzone, trzymając się zasad było by 53 pipsy czyli 473 euro):
źródło: comment_FA7c15xOfKgHS8AbP2uhRwYZbRyrKoIy.jpg
  • 10
@Tajemniczy_Matador: ten jest w vipro markets, tamten 50k euro w LMAX, ale obecnie zlecenia lecą przez ich dealing desk żeby mieć nade mną kontrolę, więc nie widzę tej platformy, mam tylko numeryczne komunikaty - analizy robię gdzie chcę.

Za jakiś czas mam mieć bardziej bezpośredni dostęp to może będę mógł robić screeny bezpośrednio z tamtego rachunku, mam nadzieję.
Nie myślałeś żeby wpłacić sobie np 2-3 PLN i robić ostre runy coś a la Rafał Zaorski?
Jak Ci się gra w VIpro markets? pierwszy raz o nich słyszę
Nie myślałeś zamienić USD/JPY na CAD/JPY? chodzą podobnie ale c/j ma znacznie wieksza zmnienność
Możesz nanieść na wykres historie swoich transakcji, wejdz w zakładkę historia i przeciagnij lewym przyciskiem myszki na wykres i wtedy transakcje się przenoszą. Pamietaj, jesli grałeś na kilku instrumentach
@Janusz_Hazardu:

Możesz nanieść na wykres historie swoich transakcji, wejdz w zakładkę historia i przeciagnij lewym przyciskiem myszki na wykres i wtedy transakcje się przenoszą. Pamietaj, jesli grałeś na kilku instrumentach to żeby przeciagnac np aud/usd na wykres aud/usd. Gdybyś przeciagnał np z historii eur/usd na aud/usd wtedy trafi szlak cały nasz wykres. Mam nadzieje ze zrozumiałe


Napisałem że nie mogę zrobić screena platformie gdzie mam 50k euro, dlatego posiłkuję się półśrodkami