Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje napisać aplikacje pod Windows 7 która wykona następujące kroki:
1. w określonym miejscu zrobi screenshot kawałka pulpitu
2. porówna ten kawałek z kawałkami w bazie
3. w zależności od porównania kliknie w jakieś współrzędne na pulpicie.

absolutnie nie wiem jak do tego podejść, w jakim języku, korzystając z jakich funkcji mogę coś takiego wykonać? za wszystkie rady będę wdzięczny

#programowanie
  • 17
@soser: mala podpowiedz: jesli porownanie ma byc dokladne co do piksela to warto zaimplementowac jakas funkcje skrotu, chociazby suma modulo wszystkich pikseli, w ten sposob bardzo szybko bedziesz w stanie przeszukac baze danych na podstawie tych skrotow
Panowie, dziękuję za podpowiedzi. Najkorzystniejsze wydaje się napisanie tego w Pythonie.

@tets ogólnie do porównania będzie ok 50 obrazków małej wielkości i głównym kryterium jest tutaj prędkość rozpoznawania - obrazki nie będą się zmieniać i za każdym razem będą takie same. Czy wg Ciebie Twoja metoda będzie w tym przypadku najszybsza?
@soser: tak, ale trzeba pamietac o jednym - funkcja skrotu wskazuje ze dwa obiekty sa na pewno rozne, albo ze MOGA byc takie same, wiec po weryfikacji skrotu warto dokladnie porwnac obiekty. w przypadku 50 jest bardzo male prawdopodobienstwo kolizji nawet dla prostej funkcji skrotu. Na pewno warto taki mechanizm uzyc jesli wyszukujesz obrazki w bazie danych.
@Wiktor426: taa i milion bibliotek z Qt wymaganych do działania. W Winapi cały program powinien zmieścić się w 300 linijkach kodu.

@soser: jeśli będzie potrzebne porównanie tylko małych fragmentów pulpitu, powiedzmy tak 500x500 pix, to nawet nie ma sensu używać zewnętrznych bibliotek i tego optymalizować, bo w czystym Winapi będzie to działało dość szybko.
@JoeBlade: Nie no, te fragmenty to obrazki maksymalnie 50x10, do tego najprawdopodobniej w 2 kolorach. Przeczytałem kilka wprowadzeń do C++ i Winapi i wydaje mi się że łatwiej będzie mi to w Pythonie napisać. A jak to będzie chodziło to zobaczymy jak uda mi się napisać to :)