Wpis z mikrobloga

@Ornament: u nas to samo. Kretynstwo ogolnie, bo dokladanie sobie kosztow utrzymania, ale coz... Ten kraj wciaz mnie zaskakuje.. Od stuleci problem zz wilgocia, a oni wciaz nie buduja z wentylacja...
  • Odpowiedz
@trustME: tak się składa, że pracuję w fabryce okien i to co mówisz to bzdury, jest całkiem sporo zamówień na okna z wentylacją, w mieszkaniu, które wynajmuję wszystkie okna ją mają więc nie wiem skąd to wziąłeś
  • Odpowiedz
@czternastaczydziesci: nie rozumiesz o czym pisze kolego. Mowie o wentylacji w mieszkaniach, a nie wentylacji w oknach. Wywietrzniki w oknach to tez gowno tak naprawde. W Polsce od paru lat mozna kupic okna z "ciepla ramka". Nie wiem jak to badziewie dziala, ale chodzi o ramke szyby zespolonej, ktora pozwala wilgoci na ewakuacje, w skutek czego wszedzie gdzie w mieszkaniu w PL wstawilem te okna, nie mam ani kropelki na oknie,
  • Odpowiedz
@trustME: wentylacja w starym budownictwie rzeczywiście mogłaby być lepsza ale w nowym jest już dobrze, ja mam dwa wentylatory w mieszkaniu, jeden w kuchni/salonie a drugi w łazience, włączam je jak coś gotuję lub biorę prysznic i jest ok, wilgoć znika, niestety większość budynków w UK jest stara i ludziom nie chce się ich remontować jeśli idą pod wynajem, wolą najniższym kosztem odświeżyć taki dom czy mieszkanie żeby prezentowało się ładnie
  • Odpowiedz
@czternastaczydziesci: Wentylatory zapewne w oknie i tyle prawda? Czy jakims cudem do kanalu wentylacyjnego? Z tym nowym oj roznie bywa - juz od niejednej osoby slyszalem o nowych domach / mieszkaniach gdzie rowniez nie ma systemu wentylacji ponad wentylator w oknie
  • Odpowiedz
@trustME: I co ta wentylacja miała by dać w kraju gdzie jest tak wysoka wilgotność powietrza? Efekt byłby raczej odwrotny do zamierzonego. Nie wspominając o tym że tu pada przez 8 miesięcy w roku. Słabo to widzę.
  • Odpowiedz
@Zarzad_Powierniczy: to chyba niestety malo sie znasz na sprawie (bez obrazy).
Wystarczylaby wymuszona wentylacja wyciagajaca z malutkim wentylatorem niskoobrotowym, montowanie grzejnikow pod oknem zamiast na srodku pokoju, porzadne okna pozwalajace wilgoci na ewakuacje na zewnatrz.
  • Odpowiedz
@trustME: No ok ale jak wymuszasz ewakuację powietrza to musisz je uzupełnić z zewnątrz powietrzem o dużo większej wilgotności niż to wewnątrz budynku. W Anglii wilgoć nie bierze się z obszarów słabo wentylowanych tylko z zewnątrz. Podczas silnej mgły wilgoć wpycha mi się do mieszkania dosłownie przez ściany do tego stopnia że są z zewnątrz widocznie mokre.
  • Odpowiedz
@Zarzad_Powierniczy: prawda jest taka, ze wszystko mozna zrobic, tylko trzeba pomyslec, a oni ewidentnie o tym nie mysla. Najwiekszy problem z wilgocia jest w zimie jak kazdy tutaj wie. Ogrzewanie wysusza powietrze. Przy wymuszonej delikatnej wentylacji smiem twierdzic, ze bilans bylby pozytywny i jakos powietrza w mieszkaniu na + a i grzyba mniej
  • Odpowiedz