Wpis z mikrobloga

Czy jest głupsza grupa społeczna niż kibice? Zwróciłem wczoraj uwagę jednemu, że nie ma żadnego "my". Wisła(akurat w tym wypadku) nie jest własnością kibiców, dlatego powiedzenie "my przegraliśmy" jest całkowicie absurdalne. Ani nie grali na tym boisku, ani nie są Ciupałem który wykłada pieniądze na klub. Co dostałem w zamian?

o chj sie srasz

za to możesz sie utożsamiać z #debil albo #patologiazewsi

A tak poza tym to morda w kubeł i won z tego tagu.Nie odpisuj mi nic bo szkoda mi czasu na ciebie debilu.


Kiedy do was dotrze mali ludzie, że piłkarze mają was w dupie i obchodzi ich jedynie to czy przelew będzie w terminie, żeby wydać go na dziwki, kokainę i wódę, a Ciupał tylko liczy hajs z reklam, praw i karnetów?
Nie ma was. Są tylko pojedynczy ludzie i ich interesy.
#pilkanozna #kibice #ekstraklasa #bekazpodludzi
Magik_Antonio - Czy jest głupsza grupa społeczna niż kibice? Zwróciłem wczoraj uwagę ...

źródło: comment_AeIrNZ2icEqeotsaAUECPx2dE8JOA200.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Magik_Antonio: kibucom można wiele zarzucać, ale co ci właściwie do tego, że gość się identyfikuje z klubem, któremu kibicuje? Większość kibiców powie o klubie jako "my", czyli kibice, pilkarze, stadion, klub. Akurat w tym wcale nie musi być nic złego, niech sobie tak mają.
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: próbujesz trochę na siłę się #!$%@?ć, w zasadzie rozumiem, że chodzi ci o udowodnienie jak idiotyczne jest myślenie kolektywne i utożsamianie się z innymi lub całą społecznością, ale na płaszczyźnie zdrowej sympatii do klubu nie jest to coś o co trzeba się aż tak przysrywać.
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio Piłkarze się zmieniają, właściciele się zmieniają, a kibice zostają. Kibice są częścią zespołu. To oni ich wspierają i jeżdżą całą Polskę na wyjazdy. To oni płacą za bilety. Byly przypadki ze kibice wywozili na taczkach prezesow Jak jest wkurzony lekko mówiąc to myślisz że chce mu się z tobą gadac? Nie lubię wisly ale jestem kibicem i musiałem zareagować.
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: Powiedz to wszystkim kibicom Barcelony którzy uwielbiają teksty w stylu "zrobiliśmy dobry transfer", "wygraliśmy el classico" xD Nie wiem czemu, ale zjawisko o którym mówisz głownie z tym klubem mi się kojarzy.
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: Ale wiesz, że kluby zarabiają dzieki kibiciom? Im więcej tym większe pieniądze za reklamy więc piłkarze często biorą w udział w różnych akcjach by przyciągnąć ich i dostać pieniądze na czas(patrz ostatnio real i jak pozytywnie to wpłyneło).
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: klub to coś więcej niż przedsiębiorstwo. To część lokalnej społeczności czy Ci się to podoba czy nie. Wokół klubu tworzy się odrębna społeczność, często związana z miastem i jego mieszkańcami i uważam że jak najbardziej ktoś ma prawo mówić o klubie per "my" bo gdyby nie on, jego pieniądze z biletów, hot dogów, koszulek, szalików, tego klubu by po prostu nie było
  • Odpowiedz
bo gdyby nie on, jego pieniądze z biletów, hot dogów, koszulek, szalików, tego klubu by po prostu nie było


@Adams_GA: nie sądzę, że gdyby on odszedł to klub by upadł, te pare stówek dla takiej Wisły w skali roku to niezbyt duża strata

Powiedz to wszystkim kibicom Barcelony którzy uwielbiają teksty w stylu "zrobiliśmy dobry transfer", "wygraliśmy el classico" xD Nie wiem czemu, ale zjawisko o którym mówisz głownie z tym klubem mi się
  • Odpowiedz
nie sądzę, że gdyby on odszedł to klub by upadł, te pare stówek dla takiej Wisły w skali roku to niezbyt duża strata


@Magik_Antonio: on nie, ale wszyscy kibice już tak. Dlatego wszyscy kibice stanowią pewną jedność, łączą się by klub funkcjonował.
  • Odpowiedz