Wpis z mikrobloga

Ministerstwo Kultury rozdzieliło tegoroczne dotacje dla czasopism kulturalnych, zgodnie z informacjami ministerstwa dotacje dostało 25 czasopism (w ubiegłym roku było to 50 czasopism). Subwencji nie dostały m.in "Krytyka Polityczna", "Liberte!" "Przegląd Polityczny" i inne wydawnictwa tworzące czasopisma w tonie liberalnym i lewicowym jak zajmujące się tematyką międzynarodową jak "Nowa Europa Wschodnia" pisząca o sytuacji politycznej, gospodarczej i kulturalnej krajów b ZSRR i Bałkanów (wieloletnia współpraca z OSW, Polskim Radiem i Uniwersytetem Warszawskim).

Największe subwencje dostały wydawcy gazet "Nowy Obywatel", "Teologia Polityczna Co Tydzień", "Christianitas", "Nowa Konfederacja" "Czterdzieści i Cztery. Magazyn Apokaliptyczny", prowadzony do niedawna przez byłego naczelnego "Frondy" Marka Horodniczego i Klub Jagielloński.

ŹRÓDŁO
#polityka #neuropa #dobrazmiana #kultura
  • 11
@Andreth: Sam się dziwię, wystarczy przeczytać taki oto fragment

Pierwsza z kobiet, Wanda Gruz (Agata Kulesza), uosabia Żydów odrzucających Boga. Jest komunistką i ateistką. Autorzy scenariusza przedstawiają ją jako osobę, dla której przeszłość skrywa przede wszystkim fakt zanegowania Boga. Dlatego pyta swoją siostrzenicę, chcącą dowiedzieć się czegoś o sobie i swym pochodzeniu: A co będzie, jeśli tam pojedziesz i okaże się, że Boga nie ma? Czym innym mogłoby to być jeśli
@lowca_chomikow: Masz rację, dotacje w jeszcze w ubiegłym roku dostawało sporo gazet prawicowych jak "Fronda". Teraz wycięto wszystko to co nie pasowało ze względów światopoglądowych lub pisały tam osoby niechętne PiS. Zagatką jest dla mnie obcięcie dotacji "NEW" która pisze o działaniach Rosji w byłych demoludach i funkcjonowaniu reżimów w krajach postkomunistycznych

@urs6: Wiem, żałosne zagranie w tytule. Inna sprawa że spora część dotacji dla wydawnictw jest związana z politykami
@rebel101: Większość z tych czasopism znam i czytam, nie mniej, nie znam kryteriów, wniosków, zasad na jakich się przyznaje dofinansowanie, dlatego nie będę komentował tego. Tym bardziej, że wniosków było 139, a dofinansowanie dostało 25.
Zagatką jest dla mnie obcięcie dotacji "NEW" która pisze o działaniach Rosji w byłych demoludach i funkcjonowaniu reżimów w krajach postkomunistycznych


@rebel101: Daje do myślenia, powiedziałabym.