Wpis z mikrobloga

@PrevuD: ja bym nie brał. Ale nie jestem ekspertem. Bardziej ważne jakie napięcia chcesz, jakimi zasilać, częstotliwości przenoszone, te 2 chyba działają bardziej na symetrycznym napięciu, co może być w wielu przypadkach bardzo niewygodne. I jakie masz napięcia do dyspozycji, a do jakich napięć chcesz wzmacniać.
@Fox_Murder: przetwornik zadaje napięcie a natężenie jest mierzone innego urządzenia- w tym przypadku diody led.
przetowrnik zadaje napięcie ale wykres diody zatrzymuje sie na 15 mA- nie trzeba rezystora- nie spali diody led
@PrevuD: Jednym słowem chcesz wykreślić charakterystykę napięciowo-prądową LEDa. Wtórnik się nada. Biorąc pod uwagę Twoje wymagania, to nadadzą się oba równie dobrze. A w ogóle, to się da to zrobić potencjometrem >.> Chyba, że jakąś automatyzację pomiarów zapodajesz.
@500xa4: tak automatyzacje pomiarów zadaje.

w pełni automatyczny pomiar- naciskam guzik arduino i na komputerze za pomocą processing maluje piękny wykres...

masz jakiś schemat? propozycje układu?
@PrevuD: najprościej wzięłoby się opamp o zwiększonej wydolności prądowej, ale musiałbyś się naszukać w notach. I do tego dla wygody musi być to opamp raczej rail to rail(wzmacnia jednakowo niemal w całym spektrum swojego zasilania) oraz żeby pracował przy pojedynczym napięciu zasilania a nie symetrycznym.
@Fox_Murder: Ale przecież nikt mu nie każe tego zasilać symetrycznie, może sobie zasilić zwykłymi 5V, każdego opampa tak można :) ujemnych napięć też raczej nie testuje. Rail to rail też mu niepotrzebne, bo nie będzie się zbliżał do 5V i tak, przy tym napięciu spaliłby diodę.

@PrevuD: Weź tego LMa, poskładaj sobie wtórnik napięciowy w/g pierwszego wyniku z google i jedziesz.
Ale przecież nikt mu nie każe tego zasilać symetrycznie

bo nie będzie się zbliżał do 5V i tak, przy tym napięciu spaliłby diodę.


@500xa4: ale wiele jak nie większość "lubi" symetryczne i żeby się na taki nie nadział bo z samego arduino go nie zasili.
A diod to się nie "pali" za dużym prądem a nie napięciem?