Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mireczki, mam dylemat. Stoję nad możliwością zmiany monitora, gdyż na 29" które mam przestrzeń robocza okazała sie zbyt mała. Tak więc zastanawiam się nad wymianą tego monitora na 40" telewizor w rozdziałce 4K, oczywiście zmienię też biurko, żeby TV stało trochę dalej.
Zastanawiałem się nad takim modelem : http://allegro.pl/telewizor-led-40-lg-40uf695v-4k-smart-wifi-1200hz-i5996183663.html . Myślicie, że będzie okej? Jakieś rady?

  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawloo: A tak na poważnie - Pomijając już stronę techniczną TV to imo Smart TV w Samsungach jest dużo lepszy, szybszy, przejrzysty i bardziej intuicyjny niż ten w LG. To tak tylko z moich doświadczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Artrix: 21:9 mam teraz - odpada, dalej za mała przestrzeń. 4K podoba mi się o tyle, że mogę ustawić obok siebie 4xFHD.
@Dragimir: Biurko będę miał około 1,3m, czyli od wzroku do ekranu będę miał właśnie koło takiej odległości.
@skyluker: Mam tylko 1 HDMI w lapku, a nie chce mi się bawić w karty graficzne na usb
  • Odpowiedz
@gozwei: Ja też biurka robię customowe, od zawsze :) Zrobie sobie projekt w cadzie, wyślę do firmy która docina i laminuje płyty i sobie w domu je skręcę, nic wielkiego :P
  • Odpowiedz
@mpisz: Ja często programuję elektronikę, różne ARM itp, także tutaj IDE, tam schemat i PCB, jeszcze gdzieś jakieś forum, obok nota katalogowa i się człowiek tylko wk@#$wia jak musi przeklikiwać okienka :D
  • Odpowiedz
@Pawloo: tylko odłóż sobie też pieniądze na okulary korekcyjne za jakiś czas. Odległość 1,3 metra od wyświetlacza 40" i praca przy nim przez kilka godzin dziennie to katorga dla wzroku. A przy rozdzielczości 4k ikony będą mikroskopijnej wielkości.
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Właśnie przy 4K i 40" ikonki będą dopiero akceptowalnej wielkości, zawsze mogę wyświetlacz przysunąć i będą większe, jednocześnie nie patrzę przecież na cały ekran, tu chodzi o to żeby mieć wszystko pod ręką w jednym momencie
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Mam teraz 21:9 o wielkości 29". Z tego co liczyłem to 40" będzie od niego szersze o 10cm i wyższe o niecałe 15, także to nie jest jakaś ogromna wielkość ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Pawloo: To już jest twoja decyzja i twój zakup. Ja wiem, jak to jest u mnie. Próbowałem kiedyś pracy na 40" ekranie (na czas dostawy moich aktualnych monitorów 2x24") i nie jest to dla mnie miłe wspomnienie :)
  • Odpowiedz