Wpis z mikrobloga

#stark3d #drukarka3d #cad #reprap

No, model mam już prawie skończony (pic. rel.), zostało wrzucić części handlowe i normalia.
Plastiki się drukują, tylko pojawił się mały problem i nikt nie wie jak zaradzić. Czasami przy drukowaniu elementu drukarka kończy drukować. Zjeżdża na pozycję zerową, wyłącza silniki i grzałki i koniec. A model, przykładowo o wysokości 10 mm jest wydrukowany niższy. Nie to, że jest przeskalowany, tylko skończyła wcześniej. Nie wiem co to za fochy. Przepatrzyłem wszystkie ustawienia Cury i w zasadzie powinno wszystko grać.

W każdym razie niedługo domawiam resztę elementów, montuję i odpalam już moją maszynę, a nie będę na pożyczonej działał.

Edit: Na g-kod też patrzyłem i ostatni Z jest na dobrej wysokości.
George_Stark - #stark3d #drukarka3d #cad #reprap

No, model mam już prawie skończon...

źródło: comment_lDn5LHM8UDCx5hxpmV0vyTiCI4GZZThS.jpg

Pobierz
  • 21
@FlameRunner:
Na złożonej przez kolegę.
Elektronik Arduino Mega 2560 z Rampsem 1.4,
Firmware zmodyfikowany Repetier,
Druk z karty,
Wyświetlacz jakiś chiński.

Dużo elementów udało mi się już wydrukować. Wrzuciłem inny element i na razie ładnie śmiga Do tej pory miałem problemy na dwóch różnych kodach, raz był pojedynczy element, raz ten sam element co wcześniej tylko z innym.
Ale to chyba nie może być wina STLa, skoro kod wydaje się po
@FlameRunner: Spróbuję z inną kartą. A dziwi mnie, bo kiedyś głowiłem się trochę czasu, co jest, że Zortrax M200 przestaje pracować i okazało się, że właśnie karta była uszkodzona. Tylko on się zatrzymywał i tyle.
No właśnie nie do końca wiem co tam było zmodyfikowane, a kumpel też nie pamięta.
Fakt, że do tej pory spisywała się bez zarzutu.
@hrumque: Ale czego spiąć? U Ciebie ruchomy jest stół czy hotend? I czy każdą oś masz napędzaną oddzielnie? U mnie stół się obniża, a hotend napędzany jest w X i Y wypadkową z ruchu dwóch silników. Zaraz poszukam schematu. Podobnie ma M200, z tym, że tam każda oś ma osobny napęd.

A jeszcze w poprzednim wpisie pytałeś przesunięcie warstw wydruku. Znalazłem przyczynę i jest to moja głupota. Ściągnąłem Curę i domyślna
@George_Stark: aaa czyli układ różnicowy jak corexy- bardzo fajny, też na niego się zamierzam.
Zmylił mnie ten trzeci (? czwarty?) silnik z osią poziomo, myślałem że on jeździ wózkiem w X, a dwa silniki - w Y

U mnie są 2 silniki na górze, każdy z nich napędza swoją oś X i Y, z osi napędowej paskami (po dwa z każej strony) przesuwany jest krzyżak, na przecięciu którego jest głowica. Przy