Wpis z mikrobloga

Z pola walki z rozwiązywania zagadek #endgame

Kontynuacja tej
zagadki

Wydawało mi się, że przetłumaczę całe pieprzone hieroglify, i potem już z górki.
A tu taki chu..

2 wieczory straciłem jeszcze na wklejenie obrazków z każdego hieroglifu żeby było czytelne, bo niby będzie mi się łatwiej rozwiązywać.

Dziś patrzę na to tłumaczenie i nic się nie rzuca w oczy po za tym, że jeden wielki bajzel, wyrazowy, i że trzy wyrazy są zdublowane.
"life" "is" 'order' - oczywiście mózg już wymyśla, że to podpowiedź, żeby z tego burdelu jakiś porządek zrobić, ale historii może być miliony a nawet jak to ułożę to co z tego? A no nic. Muszę odpoweidż wrzucić na klawiaturze z symbolami egipskimi, ale nie wszystkimi tylko takimi a la alfabet. Gówno wymyślę, coraz bardziej skłaniam się ku teorii, że to jest jakiś szyfr, ale #!$%@?, niektóre hieroglify są mało czytelne i drogą dedukcji i za pomocą słownika odgadłem (z resztą spójrzcie na poprzedni wpis tam jest obrazek). Słabe trochę jak na szyfr.

W akcie desperacji, napisałem program który wyszukał mi w słowniku, wszyskie możliwe wyrazy zapisane tylko za pomocą znaków z klawiatury. i wyszło z 12 tysięcznego słownika, tylko 470 wyrazów. hm.. nie przelecę, a i wystarczyło by, że odpowiedź jest dwu wyrazowa i dupa.

Kolejna koncepcja to patrzenie na pierwszą literę (Tzn. znak gardiner) każdego wyrazu i tam odnalezienie jakiejś wksazówki.

Aha, z 180 wyrazów z kamiennej tablicy którą tłuaczyłem tylko 13 wyrazów jest zapisany tylko znakami z klawaitury,

ok wracam do myślenia :D odreagowałem już.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zagadki #kryptografia
L.....G - Z pola walki z rozwiązywania zagadek #endgame

Kontynuacja tej 
zagadki
...

źródło: comment_RXNL5wH1OXw563vWvQiiWhkAaCkq5LYU.jpg

Pobierz
  • 13
@wytrzzeszcz: nie wiem czy dobrze zrozumiałem,
te symbole da się mapować (nie wsyzstkie) na angielskie litery, ale pozostale symbole użyte na tablicy którą przetłumaczyłem to już tak nie bardzo. No i starają się unikać (ale zdarzyło im się parę razy) zagadek jeżykowo zależnych. A jeżeli już to łacina..tym razem łacina odpada, wiec możemy tylko iśc w kierunku (tak myślę ;) ) prostych szyfrów, znaczeń ogólnie, i i znaków egipskich..no i całego
L.....G - @wytrzzeszcz: nie wiem czy dobrze zrozumiałem, 
te symbole da się mapować ...

źródło: comment_XW2o2t7faIAxudgnOl0h4hP0JwxOjYts.jpg

Pobierz
( ͡° ʖ̯ ͡°) czyli szukamy zdań w stylu kali ojcem juzka ... no będzie cieżko ale zanotuje, o wiele przyjemeniej robi się zagadki mi niż rozwiązuje.


@wytrzzeszcz: No to mało możliwe raczej.
1. No bo co mamy w miarę przyapadkowe wyrazy (z których da się ułożyć historie)
malutki fragment:

Shu (noun) sarcophagus (noun) depart (verb) singer (female) (noun) reap (verb) it is (phrase) destroy (verb)


ale