Wpis z mikrobloga

@pastecopy:

- "Winny się tłumaczy"


@dwa_szopy: A jak się nie tłumacz to zawsze można powiedzieć: "Nawet nie zaprzeczysz"

wyjątek potwierdza regułę ma sens, ale w prawie. Ta zasada pochodzi z prawa rzymskiego. Chodzi o to, że jak masz zapisany w prawie wyjątek: "W weekendy nie trzeba płacić za parkowanie w centrum miasta". To nawet jak nie ma nigdzie zapisanej w prawie reguły, od której to był wyjątek (czyli że we
@sebonk: Bzdura

wyjątek potwierdza regułę ma sens, ale w prawie. Ta zasada pochodzi z prawa rzymskiego. Chodzi o to, że jak masz zapisany w prawie wyjątek: "W weekendy nie trzeba płacić za parkowanie w centrum miasta". To nawet jak nie ma nigdzie zapisanej w prawie reguły, od której to był wyjątek (czyli że we wszystkie dni tygodnia poza sobotą i niedzielą trzeba płącić), to i tak z wyjątku można wywnioskować regułę.
@Maro88z: Nie wiedziałem nic o "w razie wu".
natomiast wiem, co to znaczy "nie kusić losu". Zgodnie z intencją opa tylko podałem denerwujące powiedzonko, które wg mnie jest #!$%@?. I tyle.
Niemniej dziękuję za definicję... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW. Mój daleki kuzyn spadł z dachu i się zabił. Nie wiem, czy lina by mu pomogła, bo był nietrzeźwy. Tak się kończy, #!$%@? idziesz do roboty.