Wpis z mikrobloga

@lechwalesa: Zdrajca Piłsudski i Wałęsa
Juliusz Rawicz

Cały ten przebieg wojny polsko-bolszewickiej, który rzekomo znamy z historii, to lipa

Piłsudski wykonał jakoby świetny manewr uderzeniowy znad rzeki Wieprz, przesądzając o zwycięstwie Polaków? A co miał robić, kiedy - wbrew temu, czego oczekiwał (oczywiście razem z warszawskimi Żydami, którzy już wykupili wszystkie kwiaty w stolicy na powitanie bolszewików) - Tuchaczewski nie zdobył Warszawy. W rzeczywistości tzw. grupa uderzeniowa Piłsudskiego to była ta część wojsk polskich, która miała przeobrazić się z Białych Polaków (jak ich nazywali bolszewicy) w Czerwonych Polaków.

Nic nie zmyślam. Przeczytałem to w książce "Marszałek Józef Piłsudski odbrązowiony" Antoniego Położyńskiego.

"Polska delegacja do zawarcia rozejmu w drodze do Mińska zatrzymała się na parę dni w Białymstoku (10 sierpnia 1920), gdzie urzędował nowy komunistyczny rząd Polski z Marchlewskim i Dzierżyńskim - bliskimi współpracownikami Lenina i Trockiego.

J. Dąbski [przewodniczący delegacji] na pewno dostał zalecenie od Piłsudskiego i Sławka, by zreferować sprawę planu wycofania się z częścią wojska spod Warszawy na południe, co pomoże Tuchaczewskiemu łatwiej zdobyć Warszawę. Piłsudski prawdopodobnie musiał zastrzec sobie jakieś korzystne dla siebie warunki na przyszłość za oddanie przysługi Tuchaczewskiemu.

Warunki zgłoszone przez Piłsudskiego prawdopodobnie zostały zaakceptowane przez naczelne władze Zw. Sow. I Dąbski musiał o tym poinformować Piłsudskiego umówionym szyfrem przez radio z Białegostoku".

Cała ta książka składa się z takich bredni. Np. takiej, że redakcję podziemnego PPS-owskiego "Robotnika" którą Piłsudski kierował przez wiele lat, kontrolował Lenin, a Piłsudskiego polecili do tej redakcji Róża Luksemburg i Adolf Warski, późniejszy przywódca KPP. Nic dziwnego, że książka wyszła nakładem autora, bo widocznie żadne wydawnictwo nie mogło przyjąć czegoś podobnie kuriozalnego. Autora szkoda mi zresztą, bo jak mówi informacja o nim na okładce, był żołnierzem Dywizji Pancernej Maczka odznaczonym Virtuti Militari. Po co było mu brać się za historię?

Ale - z kolei - po co o tej nieszczęsnej książce pisać? Bo wielokrotnie już porównywano ówczesne endeckie oszczerstwa wobec Piłsudskiego z dzisiejszymi wobec Lecha Wałęsy. Takich oskarżeń jak w owej książce Piłsudski nasłuchał się mnóstwo za życia. Na przykład krótko przed Bitwą Warszawską przewodniczący delegacji ziemi poznańskiej ksiądz Adamski w oczy mu powiedział, że naród podejrzewa zdradę. Zdradę na najwyższych stanowiskach - dodał. Nikt nie miał wątpliwości, kogo ksiądz Adamski ma na myśli. Piłsudski według relacji świadków wytrzymał to, nie wybuchł. Wrócił po tej rozmowie na posiedzenie Rady Obrony Polski, w której to radzie Roman Dmowski winił Piłsudskiego za dotychczasowe klęski Polaków, domagając się zmiany dowódców.

Od Bitwy Warszawskiej minęło blisko 90 lat i dziś powtarzanie tych endeckich oskarżeń jest oczywistą aberracją umysłową. Nie mam wątpliwości, że z przedstawianiem roli Wałęsy w historii będzie to samo. Jeżeli jeszcze za lat kilkadziesiąt będą istniały wydawnictwa książkowe, a znajdzie się jakiś kontynuator opowieści o agencie SB "Bolku", zmuszony zostanie wydać swą książkę własnym nakładem.

Antoni Położyński, Marszałek Józef Piłsudski odbrązowiony, Warszawa 2005, nakładem autora
  • 45
  • Odpowiedz
@lechwalesa: Bolek nie masz prawa oceniać polskich bohaterów, jesteś tylko esbeckim-sowieckim konfidentem. Warunkiem udanej spowiedzi jest żal za grzechy, a Ty nie wykazujesz nic takiego. Pójdziesz za swoimi pracodawcami, Kiszczakiem i Jaruzelskim. Ty wiesz dokąd.
  • Odpowiedz
@lechwalesa: Pomiędzy Tobą, Bolku, a Piłsudskim, który też był agentem jest jedna różnica. Ty za kasę z agentury kupowałeś pralki i telewizory, a Piłsudski broń i amunicję do działalności konspiracyjnej.
  • Odpowiedz
@Adam_Klein: od 33 min. na Wykopie. Usuń konto zielonko. Przypominam, że ten człowiek 'walczył z komunom na śmierć na życie' a później odwołał rząd Olszewskiego, który chciał tą dekomunizacje przeprowadzić.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Przykro mi, ale nie uwierzyłbym nawet po takiej przysiędze. Bolek jest mądrzejszy od Pana Boga i zapewne uznałby że takie krzywoprzysięstwo byłoby jego "sprytną grą", pewnie dla większej Chwały Bożej.
  • Odpowiedz
@lechwalesa: I co w związku z powyższym? Acha już wiem! Marszałek Piłsudski nie grywał w totolotka tylko szachy ze swoim sekretarzem i raczył mawiać że "tu łatwiej królami przestawiać niż w życiu"()
  • Odpowiedz
@lechwalesa: Ja ograłem SB,ja obaliłem komunę.To dlaczego czekał Pan do 1989 roku?A nie było tak ,ze CCCP zbankrutował ze swoją ideologia komunizmu i POZWOLIŁ na odłaczenie sie swoich satelit .Więcej pokory panie Prezydencie.
  • Odpowiedz
@lechwalesa: Niezłe kopiowanie, ale jak chcesz porównywać to napisz, że Piłsudski był i jest nadal, oskarżany o współpracę z niemieckimi służbami. Najprawdopodobniej zresztą oskarżenia są prawdziwe. To podobnie jak Ty, nie? Współpraca dla dobra Polski?:P A jego sukces w wojnie polsko-bolszewickiej, nie był jego (bo chciał już sobie w głowę strzelać) tylko Rozwadowskiego.
  • Odpowiedz