Wpis z mikrobloga

Spacerując po łódzkich ulicach, wytężam wzrok nie tylko w poszukiwaniu ciekawych elementów architektonicznych czy oznak ludzkiej ingerencji w tkankę miejską. Interesują mnie również motywy bliższe klasycznej fotografii ulicznej, opierającej się na zabawie formą i próbie uchwycenia "decydującego momentu". Trzeba stale zachowywać czujność i być przygotowanym do naciśnięcia spustu migawki, bo druga szansa może się nie przytrafić ;)

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
źródło: comment_SSM2G659ez4subpVXoK2G6lH1UXhYCBv.jpg
  • 10
Wiem, że otrzymując zdjęcia tak dobrej jakości, okraszone ciekawymi opisami proszenie o więcej jest zbrodnią. Ale gdybyś nie miałą problemu, aby dodać przybliżone lokalizacje do zdjęć byłbym wdzięczny. Mimo, że sam chętnie nasze miasto poznaje na nowo, to niektórych rejonów nie da się rozpoznać. Pozdrawiam i dziękuję, za odrobinę przyjemności!
@Jan_Staw: Przede wszystkim dziękuję za miłe słowa :) Interesują Cię wszystkie miejsca czy wybrane? Kojarzę, że przy niektórych pojawiła się już informacja o lokalizacji. To zdjęcie powstało chyba gdzieś na Łagiewnickiej niedaleko Bałuckiego, ale nie powiem Ci, gdzie dokładnie.
@punkgrrl: Kiedyś przejeżdżałem przez Łódź - jechałem na ślub za Łódź i jak jechałem tymi ulicami to nie miałem ochoty się zatrzymywać, po prostu strach, tyle patologii tam się kręci, samo centrum jest ok, tam już się zatrzymałem i przespacerowałem robiąc kilka zdjęć… No ale wcześniej przejeżdżałem przez taką dzielnicę, albo serię dzielnic, że nigdzie wcześniej ani później nie widziałem takich klimatów - nawet warszawska Praga to przy tym oaza bezpieczeństwa.
@ibanezbass: Z Twojego opisu wynika, że Łódź jest niczym dzielnica fawel ;) W rzeczywistości nie jest tak strasznie. Są faktycznie ulice, po których spacer nie należy do przyjemności, ale patologia w większości jest niegroźna, a warunki do życia nie są wcale takie złe. A tak swoją drogą Łódź jest bardzo bezpiecznym miejscem - nie dam rady teraz tego znaleźć, ale trafiałam już niejednokrotnie na takie wyniki badań.