Wpis z mikrobloga

@koleszkaWWA: Dobrze wiedzieć, że najcięższym argumentem przeciwko Rychowi jest fakt, że raz się przejęzyczył a raz #!$%@?ł fakty historyczne. Skoro to mają być najcięższe rychowe zbrodnie przeciwko wymęczonemu narodowi polskiemu, to jestem #!$%@? cały hepi, że na niego głosowałem.
  • Odpowiedz
tyle, że on od ciebie ma pieniądze


@koleszkaWWA: Nie wafelku, pieniądze "ode mnie" ma PiS, który #!$%@?ł mi ciężko wypracowane złotóweczki i przeznaczy je na idiotyczny projekt socjalny, 50 milionów dla Rydzyka i inne cudowności.

Ten straszny Rychu zaś w tym czasie zdążył źle wypowiedzieć nazwisko Camerona. Bandyta #!$%@?.

@Januszek_z_Koluszek123:

Raz, dwa, trzy, może milion razy. #!$%@? w to mam.
  • Odpowiedz
@koleszkaWWA: No idę, idę. Z wami, #60groszyzawpis, to nawet porządnej gównoburzy rozkręcić nie idzie. Ja wiem, że prowadzenie ideologicznej wojny na partyjne zlecenie pewnie jest ciężkim kawałkiem chleba, zwłaszcza na drugą zmianę w sobotę, ale trochę luzu w majtach to by się wam przydało, armio pokoju.
  • Odpowiedz
Ten straszny Rychu


@mnik1: Chciał rozszerzyć pińcset złotych na dziecko również na samotne matki, więc w konsekwencji jest zwolennikiem jeszcze większego wydawnictwa pieniędzy. Więcej - chciał wprowadzić poprawkę, która rozszerza margines kwalifikacji majątkowej do pińcset złotych za dziecko.
  • Odpowiedz
Chciał rozszerzyć pińcset złotych na dziecko również na samotne matki, więc w konsekwencji jest zwolennikiem jeszcze większego wydawnictwa pieniędzy.


@zerozero7: Przy jednoczesnym wprowadzeniu kryterium dochodowego, które z programu eliminuje osoby, które takiej "pomocy" nie potrzebują.

Przy ciągłej krytyce samego programu, który uważał za słaby i nieodpowiedzialny.

Przy fakcie, że Nowoczesna głosowała przeciwko programowi pincet plus.

Więcej - chciał wprowadzić poprawkę, która rozszerza margines kwalifikacji majątkowej do pińcset złotych za dziecko.


Można
  • Odpowiedz
Można prosić o źródło?


@mnik1: Jasne: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500-zl-na-dziecko-ile-kosztuja-propozycje,44,0,2017324.html

Sprawdzono także inne propozycje opozycyjnych partii. Według wyliczeń Centrum rozwiązanie partii Nowoczesna polegające na wprowadzenie zasady „złotówka za złotówkę” (przekroczenie kryterium dochodowego np. o 10 zł oznacza wypłacenie 490 zł, a nie jego całkowite odebranie) oraz jednoczesnego wprowadzenia kryterium dochodowego na drugie i kolejne dziecko na poziomie 2,5 tys. zł na osobę w rodzinie oznaczać będzie wzrost kosztów programu o 300 mln zł.

Przy
  • Odpowiedz
Nadal poprawki Nowoczesnej będą droższe niż propozycja PiS


@zerozero7: O 300 milionów złotych, jeśli wierzyć linkowanemu artykułowi, przy jednoczesnym powiększeniu grona odbiorców o samotne matki/samotnych ojców, czyli grupę, której pincet naprawdę mogłoby ułatwić życie.

Koszt propozycji PiS a artykule ocenia się na 25,2 miliarda złotych, koszt propozycji z poprawkami N - 25,5 miliarda złotych. Zauważ, że operujemy miliardami - więc 300 milionów w te czy we wte to są grosze niewarte
  • Odpowiedz
więc 300 milionów w te czy we wte to są grosze niewarte schylenia - o czym zresztą mówił Petru,


@mnik1: Żartujesz. 300 mln złotych w perspektywie rocznego wydawania to jeden "projekt in vitro" z branży PO (na które przeznaczono 250 mln zł) rocznie. Czyli w ciągu 5 lat można zrealizować 6 projektów invitro PO z tych pieniędzy (co przekłada się na ~90 tys par). Jeżeli faktycznie tak mówił Petru to kolejny
  • Odpowiedz
@koleszkaWWA: Bolec, a ty na kogo głosowałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º) Pochwal się, co ? :) Skoro przejęzyczenie to taka ciężka zbrodnia, to jak wytłumaczysz to ? Ale czekaj, czekaj... To już nie opozycja, a szefowa naszego rządu.
Awerege - @koleszkaWWA: Bolec, a ty na kogo głosowałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º) Pochwal się, co ? ...
  • Odpowiedz