Wpis z mikrobloga

@szczebrzeszyn09: Film produkcji izraelskiej na temat antysemityzmu i generalnie stosunku Żydów do Świata i na odwrót. Żółte napisy( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale film bez zbędnych dat, bez filozofowania, fajne wywiady i spotkania. Myślę że warto obejrzeć. Nie ma założonej żadnej hipotezy, ale stał się takim wzorem obrony świata przed tezami o antysemityzmie. Warto :) Daj znać jeśli obejrzysz, bo jestem ciekaw co możesz sądzić o tym.
panjan1111 - @szczebrzeszyn09: Film produkcji izraelskiej na temat antysemityzmu i ge...
  • Odpowiedz
@panjan1111: Parę lat wstecz wystąpiłem do ambasady w kraju w którym mieszkam z zapytaniem o moje prawo powrotu. Dostałem pozytywna odpowiedz..trzymam ten dokument w szafie na wszelki przypadek jako polisę ubezpieczeniowa jak by co się działo.
Czy jestem za ruchem syjonistycznym tak i nie. Dobrze mieć polisę ubezpieczeniowa na życie ale jestem przeciwny okupacji terenów palestyńskich ale gdyby istnienie państwa żydowskiego było zagrożone pojechał bym walczyć. Tak samo jak walczył bym
  • Odpowiedz
@szczebrzeszyn09: Jakie masz zdanie o odsunięciu ortodoksów od opieki nad Ścianą Płaczu? IMHO to krok w dobrym kierunku, bo pomijając separację kobiet, to sępienie kasy od odwiedzających przez "opiekunów" które tam widziałem przekraczało wszelkie granice żenady. Polscy pazerni księżule to przy tym był szczyt subtelności i dobrego smaku, a zdarzyło mi się po wioseczkach niejedno oglądać.
  • Odpowiedz
@jast: Nie jestem biegły w sprawach religii ale sam chodzę się modlić do ortodoksyjnej synagogi i sadze ze powinno być jak jest bez zmian. Nie słyszałem aby jakaś kobieta narzekań z tego powodu ze musi siedzieć na babińcu
  • Odpowiedz
to sępienie kasy od odwiedzających przez "opiekunów" które tam widziałem przekraczało wszelkie granice żenady


@jast: O demonie nic nikt nie chciał ... jeżeli już ktoś sępi to nagina cala sytuacje i próbuje ciebie naciągnąć. Idz wiec w szabas pod sciane :) albo napisz list z adresem "The Wall, Jerusalem" Dojdzie na pewno . No i nie każdy co ma pejsy i brodę to rabin :). Choć jak w każdym środowisku tam
  • Odpowiedz
taki czarny kwadracik u ortodoksów mają to na czole przywiązane co to jest do licha ?


@Kaser:
Tefilin - w środku znajdują się ręcznie spisane na skórach koszernych zwierząt ustępy z Tory. Służy do modlitwy, uważany jest za magiczny wręcz ....
  • Odpowiedz