Wpis z mikrobloga

Ja też kompletnie tego nie rozumiem. Polska bankowość jest na zajebistym poziomie, ale brak przelewów w weekendy to jest żal.


@semperfidelis: przecież jest express elixir, w porównaniu do innych państw mamy i tak dobrze - np. przelewy SEPA idą jeszcze dłużej - przynajmniej do mnie 2 dni
  • Odpowiedz
@semperfidelis: pewnie część operacji jest wykonywana ręcznie (może np. przelewy między kontami banków w NBP), gdyby to było wszystko robione automatycznie to nie budowano by od nowa express elixir tylko zwiększono by ilość sesji
  • Odpowiedz
@megawatt: Wątpię, żeby dziesiątki tysięcy przelewów dziennie wykonywanych było ręcznie. Myślę, że chodzi o maksymalne zyski. Ludzie przyzwyczaili się do Elixir, a ci, którzy potrzebują mają płatny express. Za jakiś czas, w miarę wzrostu popularności Expressu, stanie się on zwykłym elixirem, znacznie tańszym. Nowinki zawsze na początku dużo kosztowały, żeby potem być za grosze lub nawet za darmo.
  • Odpowiedz
@hardkorowymoksu: To przez żydów, nie to nie jest żart.

Giełdy też w weekend nie działają. Żydzi mają w rękach cały system finansów i sobie wymyślili, że na szabas będzie wolne. Od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka mają szabas i tyle.
  • Odpowiedz