Wpis z mikrobloga

"Życie Warszawy": MSW sterowało śledztwem w sprawie śmierci Tadeusza Szczepańskiego, bliskiego współpracownika Lecha Wałęsy w drugiej połowie lat 70.- wynika z dokumentów odnalezionych w IPN.
Sensacyjny dokument odnalazł w archiwach IPN historyk dr Sławomir Cenckiewicz. Wynika z niego, że ówczesne MSW wywierało naciski na prowadzących śledztwo w sprawie śmierci Tadeusza Szczepańskiego, bliskiego współpracownika Lecha Wałęsy z okresu Wolnych Związków Zawodowych. SB nalegało na zgromadzenie dowodów potwierdzających, że działacz opozycji zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Informacje o sprawie przynosi najnowszy numer Biuletynu IPN. Zdaniem Cenckiewicza, odnalezione dokumenty mogą stanowić prawdziwy przełom w sprawie. - To był świetny młody chłopak. Moja prawa ręka - wspomina przyjaciela w rozmowie z "ŻW" Wałęsa.

Szczepański zginął 16 stycznia 1980 roku. Wcześniej, jako działacz opozycji, współorganizował m.in. obchody rocznicy Grudnia 1970 r. W środowisku WZZ już wcześniej krążyły informacje o nieudanym zamachu na jego życie, jakiego miało się dopuścić SB. Podobno esbecy próbowali go udusić w wannie w jego własnym mieszkaniu.

W dniu swej śmierci Szczepański zdał egzamin na prawo jazdy. Sukces postanowił opić z kolegami z pracy. Po imprezie nie wrócił do domu. Jego zmasakrowane zwłoki wyłowiono po trzech miesiącach z Motławy

Tak , był moją prawą ręką w tamtym czasie zdecydowanej niebezpiecznej walki ,w spaniały młody człowiek , to było też uderzenia we mnie a i próba zastraszenie mnie .Ja nie miałem i nie mam wątpliwości .Tą śmierć spowodowała Władza Ludowa ,ale udowodnienie w tamtym czasie nie było możliwe .Może kiedyś . L.Wałęsa

Szarą sieć [strefę] budują Kaczyńscy to będzie gorsze jak za czerwona zaraza jeśli na to im się pozwoli to już widać .Kaczyńscy to Nieszczęście gdziekolwiek się pojawią , dlatego wyrzuciłem ich obu z pracy swego czasu ,zrobiłem to trochę za późno .Dziś zrobiłbym to samo .Tu nie wymienia się jeszcze jednego polityka Rydzyka inicjatora tych inicjatywy i zaplecza. Najkrócej stado małp z brzytwą. Mówią że rozbijają układy , tak ,ale jednocześnie budują jeszcze dużo gorsze układy , pod każdym względem .Na czele z takimi postawami jak Ten któremu przekazałem ZZ Solidarność w 1990 r L .Kaczyński . W tamtym czasie wice przewodniczący przezemnie zresztą uczyniony
Tak mi i Polsce pomagali w najtrudniejszym momencie dziejów .Czy z takimi ludźmi mogłem więcej osiągnąć Na każdym kroku zdrada , agenci i takie postawy .Jak n/p odebrał pan jego Kwaśniewskiego prezydenckie zwycięstwo w 1995 roku? - Nie ukrywam, że zdecydowanie ,dobrze. Wypiłem wtedy potężny kielich dobrego wina". To mówi Jarosław Kaczyński o Aleksandrze Kwaśniewskim. Kto nie; wierzy, niech sprawdzi na 244. stronie książki 0 dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich" wywiadu rzeki ,który przeprowadzili z rządzącymi dziś Polską bliźniakami Michał Karnowski i Piotr Zaremba .
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@lechwalesa: trzymam za słowo, ale to Panu się skład w tej debacie nie spodobał? czy jest jakiś jeszcze powód czemu nie chce Pan w niej wziąć udziału?
  • Odpowiedz