Wpis z mikrobloga

Cel: Pociąg składa się z wagonów i lokomotywy.
O ile z lokomotywą poszło łatwo tak z wagonami się męcze i nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.
Problem: Z tego co teraz mam to może pojawić się sytuacja, że pociąg to będzie tylko lokomotywa(wielokrotność 0..* przy wagonach). W zadaniu jednak zaznaczono, że pociąg to lokomotywa + wagony. Mógłbym przy którymś wagonie wrzucić 1...* ale wtedy ograniczam rozwiązanie. Bo np. nie będzie mógł istnieć pociąg bez wagonu pasażerskiego. Nie potrafię wyrazić tego, że one nie muszą być ale jednocześnie któryś z nich musi być. Macie jakieś pomysły?
#nieprogramowanie #informatyka
SebixBezKaryny - Cel: Pociąg składa się z wagonów i lokomotywy.
O ile z lokomotywą p...

źródło: comment_JAqXs8r0AC9hs3V9dEysW6MC03gCVvbf.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@SebixBezKaryny: do pociagu wrzuc 1+ pojazd kolejowy zamiast wagonow obu typow, albo lepiej - zrob klase bazowa wagon i ja wrzuc do pociagu (bo nie wiem co jeszcze dziedziczy z pojazdu oprocz wagonow)
  • Odpowiedz
@Darjo: Dziedziczy jeszcze lokomotywa( wymogi zadania). Z tą klasą wagon to jest dobry pomysł. Wtedy bym mógł dać 1...*. Po tej klasie by dziedziczyły wagon towarowy i pasażerski. Tylko, że klasa wagon chyba byłaby pusta bo nie wiem co jeszcze można by tam wrzucić.
  • Odpowiedz