Wpis z mikrobloga

Chcę się pozbyć farby akrylowej z figurek. Zrobiłem cztery próby:

1. Pierwsza próba, około miesiąc temu.
Obiekt: nowa, pomalowana figurka marine.
Rozpuszczalnik: Nitro, zanurzenie ok. 2 sekundy.
Skutek: farba szybko zeszła... wraz z plastikiem. Nitro bardzo szybko zadziałało i zaczęło topić plastik. Wiedziałem, że
tak będzie, ale miałem nadzieję, że szybkie wyjęcie pomoże i nitro nadgryzie tylko farbę. Myliłem się ( ͡° ʖ̯ ͡°)

2. Druga próba tego samego dnia.
Obiekt: zmądrzałem. Próba przeprowadzona na pomalowanej broni.
Rozpuszczalnik: zmywacz do paznokci- bezacetonowy.
Skutek: pełen sukces! farba zaczęła schodzić od razu, chwilę poszczotkowałem i miałem element jak wyjęty z pudełka!
Farba zeszła wraz z podkładem.

3. Trzecia próba: 30 minut od dodania wpisu.
Obiekt: 2 marine i jeden terminator- kupione używane. (dlatego tyle figurek bo wiedziałem, że teraz się uda)
Rozpuszczalnik: zmywacz do paznokci- bezacetonowy (made by AUCHAN bo najtańszy).
Skutek: Farba potrzebowała trochę więcej czasu niż przy drugiej próbie. Wyjąłem figurkę.Trochę się lepi do pincety, ale
nie wiem w sumie czym była malowana, może to farba tak reaguje. Poszczotkowałem. To nie farba się kleiła... To
nadtopiona figurka (,). Straciłem kolejne 3 figurki. Szczegóły nadtopione.

4. Czwarta próba: chwilę po trzeciej.
Obiekt: 1 marine - kupiony używany.
Rozpuszczalnik: zmywacz do paznokci- bezacetonowy (ten sam co przy pierwszej próbie).
Skutek: Farba idealnie zeszła, podkład w dużej mierze został, ale to nic.

Zdjęcia w kolejnych postach.

Pisać do auchana, że mają gówniany zmywacz i wcale to nie robi różnicy, że jest bezacetonowy skoro tak samo niszczy plastik jak acetonowy? I że wiszą mi kase? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#modelarstwo #modeleanusa #warhammer40k
anussatanus - Chcę się pozbyć farby akrylowej z figurek. Zrobiłem cztery próby:

1....

źródło: comment_hHTqtTbMI7MT7IlyFJpXUriGkhwS1t7j.jpg

Pobierz
  • 9
@qusk: plastik, jaki dokladnie to nie wiem. pozniej sprawdze sklad jednego i drugiego zmywacza i poczytam co to jest
@frogkiller: trzeba bedzie troche sie pobawic i tak zrobic, taki jest plan teraz :P
@PawEHO: @koziolek666: wamod i plyny hamulcowe zmyja farbe, ale olejna z tego co wiem. dobra tez jest kapiel w krecie ale tez do emalii. akryli to wszystko nie rusza (nie pamietam dokladnie, ale szukam alternatywy