Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale z czystej ciekawości zrobiłem screena statystyk Przebudzenia Mocy na filmwebie w dniu polskiej premiery (dokładnie miesiąc temu, 18 grudnia). Doczepiłem, dla porównania, statystyki z dzisiaj.

Dopiero czwartego dnia ocena spadła (co ciekawe dzień przed premierą patrzyłem na ocenę i było chyba 7,7) z 8,2 na 8,1 (33 780 ocen), na 8,0 spadła 26 grudnia (45 581), a na 7,9 w Sylwestra przy 66 756 oddanych głosach. Czyli spodziewany efekt zawyżonej oceny przez fanatyków serii był widoczny (chociaż widziałem większe spadki, na przykład przy Hunger Games). Od 18 do 21 grudnia średnio na dzień film ten oceniało blisko 10k użytkowników.

W porównaniu do reszty serii to średnia ocena i tak jest dobra, ustępuje tylko klasycznej trylogii, czyli Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi (oba 8,2) i Nowej Nadzei (8,0). Oczywiście powiecie, że nie ma co brać za pewnik opinii zwykłego filmwebka, ale takie portale jak metacritic czy rottentomatoes również pozytywnie - IMO trochę na wyrost - oceniają najnowszą część SW.

Na portalu imdb średnia ocena dla Przebudzenia Mocy to 8,4, ale tam panuje trochę jednak inna skala niż na polskim fw (na przykładzie: Shawshank to najlepszy film na obu portalach. Na filmwebie ma ocenę 8,8; na imdb natomiast aż 9,4).

źródło


#starwars #film #filmweb
Pobierz przebos - Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale z czystej ciekawości zrobiłem scree...
źródło: comment_5K3TKNbXH3qYXZJTVcnzSjtYwgg3naD2.jpg
  • 10
@przebos:

Oczywiście powiecie, że nie ma co brać za pewnik opinii zwykłego filmwebka, ale takie portale jak metacritic czy rottentomatoes również pozytywnie - IMO trochę na wyrost - oceniają najnowszą część SW.

Powyżej skomentowana ocena Avengers 2 jest dla mnie wystarczającym dowodem na to, że oceny na filmwebie są stawiane przez kompletnych debili (i w większości filmowych analfabetów). System ocen metacritic zaś obniża wartość ocen najwyższych, także są tam one dużo