Wpis z mikrobloga

@Majster_2: Patrzcie nasz nowy tramwaj zużywa mniej węgla od 150-letniego parowozu! Już pomijam że porównywanie swojej najnowszej generacji do budżetowca za 700zł jest trochę strzałem w stopę i raczej nie zapowiada skoku wydajności. Jak już robią porównania z dupy to trzeba było wziąć jakiegoś 970 albo 980ti
  • Odpowiedz
@kinky_savage: nie chodzi mi o to żeby porównywali tego konkretnego polarisa z czymś mocniejszym od 950, tylko żeby wzięli jakiegoś polarisa porównywalnego do np 980ti i wtedy zrobili porównanie dwóch kart. Skoro zrobili porównanie tak słabych kart, to wygląda to tak, jakby w tej chwili nie mieli niczego mocniejszego.
  • Odpowiedz
@ZetarXenil: aha, teraz rozumiem

ale nie rozumiem twojego toku myślenia
nie wiemy jaki to model jest, może być super duper mocny, może być budżetowy

jeżeli przyjmiemy że zaczynają serie od słabych budżetówek (bo do takiej porównują w końcu), to mamy wzrost wydajność <-> pobór mocy, i można się spodziewać że w mocniejszych kartach będzie podobnie, albo przynajmniej będą się starać żeby tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kinky_savage: @Majster_2: Jeżeli ten model jest mocniejszy od gtx 950 to tym bardziej nie rozumiem planu AMD. Przecież zamiast pokazywać że zużywa 2x mniej prądu zachowując tą samą wydajność (kogo obchodzi zużycie prądu jak i tak większość ludzi ma przesadzone zasilacze), mogli pokazać że osiąga 2x większą wydajność bez zwiększania poboru prądu (wow karty AMD będą dużo wydajniejsze). Z tego testu nie wynika żaden wzrost wydajności i ktoś mniej zorientowany
  • Odpowiedz
@ZetarXenil: miniITX, mały zasilacz, ile? 200-300W, może być chłodzona pasywnie
ta sama technologia do notebooków, mniej zjada prądu, mniej się grzeje
pewnie są jeszcze inne zastosowania a jeszcze można pograć

wiem że pcmustardrace ale nie tylko tym biznes GPU się kręci, a poprawna politycznie/ekologicznie neuropa weźmie te co mniej prądu zjada

wcześniej pisałem że wzrost wydajności, chodziło o to, że przy tym samym zużyciu prądu mamy większą wydajność (albo tą samą
  • Odpowiedz
@ZetarXenil: mieli również drugą mocniejszą karte, ale tą pokazali tylko za zamkniętymi drzwiami - bo przecież nie będą pokazywali nvidii wszystkiego co mają już GOTOWE #!$%@?, a nvidia nawet jeszcze nie ma działającej karty @Jestem_Tutaj: tylko że nvidia najprawdopodobniej nie ma jeszcze ani jednej karty przygotowanej do najnowszej serii, a amd ma już prawdopodobnie wszystkie próbki działające i sprawne, kwestia testów produkcji i premiera, Q2 tego roku obstawiam początek ,a
  • Odpowiedz