Wpis z mikrobloga

ile powinno wódki sie zamówić na wesele około 100 osób?
w googlach troche szukałem o tym info, ale zazwyczaj było że jedna 0,5l na jedną osobe czyli wyszło by 100 flaszek
ale mi się wydaje że to będzie raczej mało
bo każdemu na bramie trzeba dać, potem każdej parze na odchodne by wypadało, orkiestrze, kamerzyście, fotografowi, temu od auta, od sali właścicielowi
jak myślicie 160 flaszek starczy?

no i naszym wyborem padł Stock, na poprzednich dwóch weselach pilismy i prawie zero kaca a wódzia wchodziła aż miło :)

#pytanie #wesele #kopekwesele
  • 23
@kopek: U nas liczy się 5-6 flaszek na parę. Liczymy bramy, odchodne po flaszce itp. Wódkę można zwrócić do hurtowni czy sklepu po uprzedniej negocjacji.
U mnie było 90 kupiłem 130 i zostało 40 pare. Czylo 0.5 na głowę jest w sam raz. pamiętaj że cześć będzie pić wino i na pewno ktoś będzie siorbał whisky.
@Pertaseth: chyba ze na odchodne damy tylko tym najblizszym, ale nie moment tylko zapraszamy najbliższa rodzine ;p
@Termofor: no win policzyliśmy to tak z 30-40 może, i jeszcze bimberek bedzie, a whisky odpada nie bedzie tego shitu
@Felonious_Gru: u mnie tez nie bedzie whiskacza, nikt raczej nie przepada ale bimberek obowiązkowo - wujkowie koneserzy xd
@kopek: tak z 200 x 0,5 i masz na wesele i bramy. Jak zostanie to Atencje zrobisz na #rozdajo i wszystko będzie się zgadzać :)

Tak poważniej to u mnie zawsze liczyli że na chłopa to 1,5l a na kobietę 0,5 litra wódki wyliczali i zawsze starczało.
@Pertaseth: no dużą bo rodzice moi i narzeczonej mają dużo rodzeństwa
ale jakbym chciał wszystką rodzine zaprosić + znajomi jeszcze to z 200+ by wyszlo
@nemokrinis: ok dzieki :)
@azzie: "miastowi" hehe xd z miasta jestem tylko ja, reszta rodziny pochodzi ze wsi :)